Ivo na lovu TZ

Přijel mně dnes navštívit náš nový klubový člen Ivo Fara z Brna. Prý jen tak na skok... Tož jsme hodili klubovou řeč, nenápadně jsem se pochlubil svými sbírkami a Ivo že prý ještě nemá TZ Prostějov. O půl páté jsme svižně vyrazili do muzea pro známku.

Hodili jsme u muzea foto z ruky a domluvili se, že vyrazíme na lov TZ. Ivo to moc nechápal, ale já jako starý kosířský horský vůdce jsem ho neomylně vedl po známkových místech. Tak jsme to rozjeli, že mu šla hlava kolem.

Vidíte jakou má radost z kosířské známky! Inu Kosíř je Kosíř, ačkoliv to někteří (Žirafka) nechápou. V podvečer jsem neomylně nalezl jediné prodejní místo v tuto hodinu dosažitelné.

Ve Slatinicích jsem ho začal učit turistické postoje - čum na známku. Moc mu to nešlo, ale on se to naučí. V Drahanovicích jsme jeli s hospodským k němu domů pro další TZ. Prodal nám svoje osobní, neboť v hospodě žádné už neměl.

Šťastný lovec, jinak se to snad ani nazvat nedá. A to mi říkal, že už jich má doma 41. Tak jsem ho utěšil, že každý nějak začíná a předvedu mu lov jak má být. A taky jo! Za dvě a čtvrť hodiny 7 TZ. A to jsem nebyl ve formě a nebyl čas. Ivo spěchal domů.

  

Zde je vidět výsledek lovu a pyšného lovce. Inu instruktora měl nadmíru povolaného, tedy mně. Pak už jel opravdu domů, s tím, že spěchá. Sice spěchal, ale o půl osmé večer mi volal, že přece jen dbal rady zkušeného mazáka, tedy mně. Stihl ulovit ještě 2 TZ. Tedy za 3 hodiny 9 známek. Výsledek sice nijak oslnivý, ale já ho to naučím. Jestli mu to půjde jako dnes, tak brzo bude v tabulce TZ hodně vysoko. On ještě neví, že až se zmocní lovecká vášeň, co to s ním udělá.

Alpenstock