NOVOROČNÍ VÝSTUP NA KOZÁKOV - 1.1.2004

   

   

Na Nový rok 2004 jsme se vypravili s L+L plnit klubové povinnosti jak reprezentační, tak osvětové na Kozákov, kde se konal 26. ročník Novoročního výstupu. S podivem jsme přijeli včas a kromě pořadatelů jsme byli asi první! Inu my jsme z KSTS!

Než jsme zaujali základní postoje a připravili prezentační pulty, tak začali proudit turisti ze všech stran Kozákova. Horší polovina L+L musel jít fotit, aby byla nějaká dokumentace. Samozřejmě jsem nedbal jeho mrmlání jako: "Tam je kosa, mrzne mně foťák!" apod. Vyhnal jsem ho se slovy: "Mrsk, mrsk! Foť, ať nám ostatní z klubu závidijó!" Oni se totiž rozvalovali na otomanech po Silvestru a ani nechtěli doplňovat sbírky suvenýrů!!!

   

   

Tahle chata je dost pěkná a zrekonstruovali ji za 3 a 1/2 měsíce! Což byl pěkný mrsk. Škoda, že byla zavřená rozhledna, tak jsme nemohli házet do krajiny, která je taky pěkná. Postupně se vyčasilo a začalo být moc krásně. Ani Járovi nebylo tak krásně i když se válel se svými třemi sty známkami v posteli. A co teprve Zbyněk, který se asi štval někde za TZ, aby mně hodně předběhl v tabulkách!

Turisté si pochutnávali v restauraci a my jen litovali, že chata není naše. To by bylo peněz na suvenýry! To bychom jen kupovali a kupovali a pak machrovali a machrovali! Inu, není všem dnům konec... Jak by se zvýšil zisk, kdyby tam všichni plnili

"Odznak žrací turistiky".

 

   

   

Lepší polovina L+L s Aminou prodávaly suvenýry o sto šest! Klubové pohlednice mizely jako tající sníh. Ten chlap vzadu za sklem se neustále dobýval do stánku a nemohl pochopit, že pohlednice prostě došly. Ani argument, že je blbé a měl přijít včas ho nezlomil. A to ještě chtěl klubovou žičku! To už bylo na nás moc, tak jsme ho vykázali ven.

Mladí turisté obdivně házeli do stánku KSTS a týrali své rodiče neúměrnými finančními požadavky. Kdo chce být pořádný turistický bórák, musí důstojně reprezentovat a to něco stojí! To my v KSTS moc dobře známe!!! Kdybychom všichni dali peníze za suvenýry na jednu hromadu, tak si ten Kozákov koupíme jak nic.

   
   

   

Tady s Beruškou vysvětlujeme výhody "Žrací turistiky" laické veřejnosti. Teprve po důkladné instruktáži to někteří pochopili. No oni jsou z KČT... Za to člen KSTS chápe všechno snadno a rychle, alespoň většina. Třeba Zbyněk, který se cpe jen tlačenkou, jen nesnadno splní Odznak žrací turistiky, i když je to jeho klubovou povinností.

Předvádím lov mincí pomocí osobního vynálezu nazvaného "Alpenstock II." Ukázka se setkal s úspěchem. Beruška se raduje, protože jsem pod stolem vylovil 28,- Kč ke kterým se nikdo nehlásil. Pod tlakem okolností jsem se k nim přihlásil já a rozhodně jsem nelitoval. Co mně jen stál silvestrovský pobyt darmo mluvit. Doplňoval jsem sbírky suvenýrů a plnil OŽT. To se jeden prohne, zvlášť když není krkavé jak já.

   

   

Tady jsme zaujatě házeli čum do krajiny a zkoušeli lokalizovat protilehlé kopce. Moc se nám to nedařilo, protože my jsme zvyklí na Velký Kosíř (442m n. m .), z kterého se čum nedá házet ani ze srandy, protože je celý zarostlý vysokohorskou vegetací, které se tam obzvláště daří, protože je to na Hané!

Tenhle výhled je z druhé strany Kozákova. Zasílejte své tipy na název objektu v pozadí. Sice nic nevyhrajete, ale potěší vás, že jste v reálu a ještě vás možná pochválíme. Na této stránce zveřejníme první tři, kteří to uhodli.

Konec tipování ! V 11.26hod poslali mail PaVeAnTo, tudíž vyhráli!!! Jedině mně těší, že nic nevyhráli!!!!!

 

Reportáž Alp, foto L