Velký Kosíř - Sněžka

   

 

Celkem km:

5.6.2004 - 236

Zase jsem o rok starší, otázkou je zda moudřejší. Podle reakcí okolí a rodiny asi ne. Tak jsem zase pojal plán tělesně-duševní relaxace. Chci si ke svým padesátinám dopřát delší pochod a tak bych měl koncem května vyrazit. Tentokrát to z Kosíře vezmu na Sněžku. Z nejvyšší hanácké hory na nejvyšší českou. Dnes jsem porovnával itinerář s mapou a vůbec mně to nepotěšilo. Vychází to na 240km. Co bych pro sebe neudělal! Loni při pochodu na Praděd mně skolily vedra a letos nevím co na mně přijde. Po loňských zkušenostech mi není nejlépe po těle. Ale já se přemůžu, já su přece hrdé Hanák! Doufám, že mé čím dál chatrnější zdraví vydrží a že mně podpoří kolegové z KSTS a hlavně Beruška. Ta si se mnou zase užije!

Itinerář

Velký Kosíř - Konice - Mor. Třebová - Letohrad - Rokytnice - Náchod - Trutnov - Sněžka

Takhle napsáno to vypadá snadné, ale pohled do map už mně tolik neuspokojuje. Uvidím kolik shodím na váze. Loňských 120km mně stálo 6kg. Teď bych chtěl shodit aspoň 10. Tomu říkám dieta. Budu málo jíst, protože stravovat se na dědinách je skoro nemožné. Ženské se trápí shazováním a mně to půjde samo! Jen si ještě vzpomínám jak jsem loni na Pradědu přísahal, že už nikdy nikam nepůjdu a ono mi zase otrnulo. Takže se uvidí!

22.00hod 02/05/04

Něco radosti

" Já su tak ščastné!" jak říkal Venclovský, když přeplaval La Manche, tak jsem šťastný i já. To bude závisti! Když se vše stihne a podaří, budu mít na pochod vlastní VTZ a dřevěnou pohlednici, heč! To teda ještě nikdo u nás neměl! Doufám, že pochod proběhne alespoň tak, že se doplazím na tu Sněžku, abych si to machrování pořádně vychutnal. Jinak k akci zatím nic nového, výstroj se mi válí po zemi v pokoji a nemám čas ji ani pořádně prohlédnout a vyspravit.

18.00hod 14/05/04

Už je rozhodnuto!

Start pochodu je stanoven na čtvrtek 27.5.2004 v 9.00hod z vrcholu Velkého Kosíře. Po deseti dnech bych měl dorazit v sobotu 5.6.2004 krátce po poledni na vrchol Sněžky. Kolegové z KSTS mi přislíbili slavnostní uvítání na konci poslední etapy. Loni se jim to na Pradědu povedlo a byl jsem tím moc potěšen! Bohužel se mi nepodařilo sehnat dost peněz na zakoupení spojovací techniky, takže nebudu schopen informovat denně o stavu akce. Snad příště... Pro zájemce o turistické známky: prodej VTZ k pochodu V. Kosíř - Sněžka bude uskutečněn na místě startu a cíle. Zajištěno to bude členy KSTS a mým bratrem. Předpokládám, že bude včas i dřevěná pohlednice s motivem akce. Určitě budu na TZ i pohlednici pěkné!!!

12.45hod 16/05/04

Výzva kolegům z KSTS!

Vážení kolegové, už se mi to blíží, ale nemám radost. Dívám se na TV na Panorámu a všude je sníh! No, snad sleze. Rád bych požádal ty z vás, kteří bydlí někde poblíž trasy pochodu, aby mně případně morálně podpořili tím, že se ke mně přidají alespoň na kousek pochodu. Zároveň bychom se seznámili, protože jsme z celého státu a těžko se potkáváme. Přikládám itinerář a přibližné konce jednotlivých etap.

Podrobný itinerář zde

Uvítal bych, kdyby někdo z vás co znáte místní poměry mi pomohl sehnat nějaké levné ubytování v cíli etap. To víte, ne že bych nebyl bórák, ale už mi bude za dva měsíce ....sát roků a rád bych se promachroval až na tu Sněžku. Předem děkuji a budu vás chválit jak sviňa v Prášilech na našem setkání. Moje telefonické spojení na kterém budu denně (pokud budu na signálu!) v časech 12 - 13 a 18 - 19 hod je: 606 834 211, nebo můj styčný důstojník Beruška: 605 919 027

8.20hod 24/05/04

Už je to tady!

Ne, že bych machroval, ale pochlubit se musím! Jsem na VTZ a budou mě prodávat sběratelům na Velkém Kosíři 27.5. dopoledne a 5.6. na Sněžce celý den! To si sběratelé pošmáknou! A co teprve já!!! Jen doufám, že na tu Sněžku dojdu. Ještě by měla být dřevěná pohlednice a ta bude k mání Až na Sněžce. Prý na ní taky vypadám božsky. Jen abych byl božský v reálu (o čemž teda silně pochybuju).

21.42hod 24/05/04

Spolupráce s Českým rozhlasem Olomouc

Před chvílí jsme se domluvili s redaktorkou ČRo OL Janou Gáborovou,že uděláme po trase malou propagační akci. Každý den v rádiu budu mít vstup, ve kterém oznámím heslo a kdo mně najde po trase a řekne správné heslo, dostane ode mně pohlednici a VTZ za jednotnou nejoblíbenější hanáckou cenu - zadarmo! Sledujte vysílání ČRo Olomouc a dozvíte se více!

9.50hod 25/05/04

Předstartovní blázinec

Nevím jestli všichni cestovatelé mají před výpravou blázinec, ale asi ano. Včera jsem si koupil nový mobil abych mohl důstojně machrovat v rádiu. Jenže jsem si ho tak rozšteloval, že budu muset vyrazit do obchodu aby mi ho srovnali. V noci nám odešel kohoutek v kuchyni, tak čekám instalatéra. Ruksak nemám vůbec sbalený a pořád přehazuju věci z místa na místo a nemůžu se rozhodnout co si vzít sebou. Ten pochod bude vysvobození!!! Včera jsem dostal náhled dřevěné pohlednice k pochodu a su tam božské (což je u mně normální)! VTZ přivezou dnes večer na poslední chvíli, tak jsem z toho taky na nervy. Už ať vyrazím a mám klid! Děkuji kolegům za podpůrné maily, ale kdyby věděli jak mi z toho pochodu lepí!!!

9.55hod 26/05/04

3 hodiny před startem

Už to mám za pár... Za 3 hodiny vyrážím, ale moc se mi nechce. Všechno mně bolí, moc jsem toho nenaspal, pořád přemýšlím co jsem zapomněl. Ale to je tak vždycky. Zase se celý den budu proklínat co jsem si to zase vymyslel a zítra ráno to bude hrůza. V noci se budu válet někde v lese a jestli se mi podaří postavit se na nohy, tak to bude zázrak. Tak mi držte palce!!!

6.07hod 27/05/04

 

Zprávy z Kosíře

 

Protože je Alpenstock v tuto chvíli již 3 hodiny na cestě a nemůže na stránkách pracovat, neboť mu zatím žádná firma nechtěla dát ZADARMO PDA, musím provést aktualizaci já Petr "ŤAPA" Klimeš. Tedy k věci. Na vrchol Kosíře jsme dorazili v 7.30 hod. ráno. Cestou jsme potkali potícího se Pokladnu, jak šlape do pedálů svého bicyklu. Po krátkém přivítání jsme pokračovali po silnici směrem k vrcholu. Ovšem co se nám nepřihodilo. I přes  dokonalé znalosti terénu jsme zabloudili a na cestu jsme se museli ptát dvou vesničanů. Pokladna na svém kole trefil bez problémů. No není to ostuda? Slíbil jsem Alpenstockovi, že to nikde neřeknu ale protože v sobě nic neudržím, tak už to víte všichni. Těsně před 8.00 hod. dorazil na vrchol Jára Klement a přivítání bylo tak bujaré, že lesní zvěř v okruhu 10 km vyděšením emigrovala. Po chvilce dojel Pokladna. Potom dorazil redaktor z Prostějovského večerníku, po něm redaktorka Prostějovského týdne. Prodiskutovaly se nějaké klubové záležitosti, nacvakalo se několik fotek a už bylo 9.00 hod.  Přišel na řadu start. Alpenstock se se všemi rozloučil a vyrazil směr Sněžka. Pro úplnost dodávám, že budu po dobu Alpenstockovi cesty průběžně na této stránce podávat informace o vývoji situace na trase.

 

Pro dokreslení této akce přikládám fotografie pořízené těsně před startem.

 

 

Poslední fotka pořízená na vrcholu v 9.00 hod.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 27.5.2004 ve 12.00 hod.

 

 

A je tady první přestávka pod dohledem členů klubu Járy a Pokladny v 10.17 hod. na silnici pod Kosířem.

 

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 27.5.2004 ve 12.55 hod.

 

 

I. Etapa - 27.5.2004 od 9.00 do 16.15 hod. (Kosíř-Konice)

 

První etapu Alpenstock úspěšně ukončil v 16.15 hod. Dorazil do města Konice. Ubytoval se v Živnostenském domě za pouhých 150,- Kč na noc. V restauraci si objednal gulášek. Potom se šel vyprázdnit na WC, osprchoval se a ošetřil si puchýře na nohou. Urazil         20 km.

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 27.5.2004 v 18.15 hod.

 

II. Etapa - 28.5.2004 od 6.30 do 16.50 hod. (Konice-Moravská Třebová)

 

Druhý den túry se Alpenstock probudil v 5.45 hod. Po ranní hygieně se nasnídal. K snídani měl chleba se sýrem. Na trasu vyrazil v 6.30 hod. a ještě si koupil koblihu s marmeládou. V 10.00 hod. tedy v čase kdy mi zavolal, měl už ušlápnutých 15 km. Kromě bolesti nohou se přidala i silná bolest páteře. Chtěl by dnes dorazit do Moravské Třebové ale je to ještě 17 km. Asi by potřeboval psychickou podporu, bylo by dobré byste mu zasílali povzbuzující SMS.

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 28.5.2004 v 10.10 hod.

 

V 11.00 hod. se mi Alpenstock ozval znovu. Ušlápnul dalším 5 km. Bolesti celkem ustupují. Hodně mu pomáhají vaše SMS, za které děkuje.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 28.5.2004 v 11.15 hod.

 

A už je to tady. Vyšel článek v novinách Olomoucký den. Klikněte na obrázek. Každou chvíli očekávám spojení s Alpenstockem, takže brzy budou nové zprávy.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 28.5.2004 ve 12.15 hod.

 

Ve 12.55 hod. dorazil Alpenstock do obce Městečko Trnávka. Usadil se v hospodě na náměstí a objednal si oběd. Po cestě si nožem operoval puchýře na nohou. Pro dnešek zatím urazil 24 km. Právě mu telefonicky domlouvám ubytování v Moravské Třebové vzdálené 7 km. Tady by měl dnešní etapu ukončit.Všem znovu děkuje za povzbudivé SMS.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 28.5.2004 ve 13.15 hod.

 

Ve 14.35 hod. mi přišla SMS od Alpenstocka. "mám už 28 km, ještě 4 km zbývají, začíná pršet".

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 28.5.2004 ve 14.38 hod.

 

 

V 16.50 hod. Alpenstock dorazil do Moravské Třebové. Ubytoval se v penzionu na ulici Dr. Loubala 10 za 200,- Kč na noc. Celkem urazil 32 km. Další jeho dojmy zveřejním večer jakmile se mi ozve.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 28.5.2004 v 16.55 hod.

 

Další kontakt s Alpenstockem byl ve 21.30 hod. Alpenstock uvádí, že bolesti v zádech pominuly ale přetrvávají silné bolesti nohou. Opět si nožem uřezával puchýře. V 18.00 hod. ho v penzionu, po předběžné telefonické domluvě, navštívil člen klubu pan Jiří Zajíček z Jaroměřic. Přinesl mu jako pozornost 6 lahví piva. Krátce pohovořili a poté se Alpenstock uložil ke spánku. Další zprávy zítra.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 28.5.2004 ve 21.38 hod.

 

III. Etapa - 29.5.2004 od 6.20 do 13.45 hod. (Moravská Třebová-Lanškroun)

 

Třetí den. Budíček v 5.45 hod., ranní hygiena. Snídaně kafé a cigareta. V 6.20 hod. Alpenstock vyráží na trasu. Teplota vzduchu 2 st. C.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 29.5.2004 v 06.40 hod.

 

V 11.10 hod. je Alpenstock za Rychnovem na Moravě a směřuje na Lanškroun. Trápí ho silné bolesti nohou. Prozatím urazil 13 km. Hodlá přespat v Lanškrouně. 

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 29.5.2004 v 11.20 hod.

 

Ve 12.42 hod. mi Alpenstock píše SMS: "Ještě 3 km do Lanškrouna, noha na sračku".

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 29.5.2004 ve 13.30 hod.

 

Ve 13.45 hod. dorazil Alpenstock do Lanškrouna, kde etapu ukončí. Délka dnešní etapy činí 22 km. Ubytoval se v penzionu SEVEN K-M, s.r.o. Dobrovského 601. Docházejí mu léky od bolesti, pokud by se někdo pohyboval v blízkosti jeho pobytu, navštivte ho a pokud možno mu přineste lék Tramal. Jinak Alpenstock zdraví všechny členy klubu a další příznivce.

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 29.5.2004 ve 14.15 hod.

 

IV. Etapa - 30.5.2004 od 6.15 do 16.00 hod.(Lanškroun-Žamberk)

 

Dnes se Alpenstock vzbudil v 5.45 hod. Posnídal kávu a cigaretu. Na trasu vyrazil v 6.15 hod. V 6.53 hod. hlásí, že má za sebou 3 km. Bolí ho všechno kromě brýlí a zubní protézy.

Nohy má na dranc a ke všemu je ráno hrozná zima. V 7.44 hod. hlásí, že ušel další 3 km. Celkem od startu na Kosíři urazil 80 km.

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 30.5.2004 v 9.45 hod.

 

Ve 12.50 hod. dorazil Alpenstock do Letohradu. Usadil se v zámecké restauraci a těší se na oběd. Zakoupil si zde TZ Letohrad. Prozatím má dnes v nohou 20 km. Po odpočinku chce vyrazit do Žamberka, kde by se měl setkat s Beruškou. Tam by měl dnešní etapu ukončit. Stále ho sužuje bolest kotníku.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 30.5.2004 ve 13.30 hod.

 

V 16.00 hod. konec IV. etapy. Alpenstock dorazil do Žamberka a ubytoval se v penzionu. Přijela ho navštívit Beruška a přivezla materiální a psychickou podporu. Dnes urazil 27 km.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 30.5.2004 ve 18.00 hod.

Před chvílí mi Beruška dovezla fotky ze setkání z Alpenstockem v Žamberku. Hoďte oko.

 

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 30.5.2004 ve 21.45 hod.

 

 

V. Etapa - 31.5.2004 od  7.45 do 17.00 hod. (Žamberk-Zdobnice)

 

V pondělí 31.5.2004 vystartoval Alpenstock  v 7.45 hod. V bufetu si dal franktfurtskou polévku. V 9.00 hod. měl ušlápnuté 4,5 km. Míří do obce Zdobnice. Nocleh má objednán v turistické ubytovně v centru obce.

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 31.5.2004 v 9.45 hod.

 

A je tady další článek tentokrát v Prostějovském večerníku. Hoďte oko.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 31.5.2004 ve 12.25 hod.

 

Ve 13.55 hod. Alpenstock hlásí zdolání obce Nebeská Rybná. Prozatím má v nohou 16 km. Na bolesti nohy si začíná zvykat. Další zprávy večer.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 31.5.2004 ve 14.25 hod.

 

Pátou etapu Alpenstock ukončil zdárně v 17.00 hod. Urazil 24 km a ubytoval se v obci Zdobnice. Zdá se, že krize pomalu odchází. Hodně si pochvaloval nádhernou přírodu Orlických hor.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 31.5.2004 ve 21.25 hod.

 

 

VI. Etapa - 1.6.2004 od 7.00 do 15.30 hod. (Zdobnice-Sedloňov)

 

Do šesté etapy vyrazil Alpenstock v 7.00 hod. Před tím posnídal v ubytovně párky s křenem a kávu. V 9.00 hod. hlásí, že má za sebou 6 km ale do příšerného kopce, právě z jeho vrcholu podává zprávu.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 1.6.2004 v 9.10 hod.

 

V 10.30 hod. Alpenstock hlásí, že zdolal městečko Deštná. Chtěl by dnešní etapu ukončit v obci Sněžné. Sledujte další vývoj.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 1.6.2004 ve 12.30 hod.

 

Ve 12.45 hod. Alpenstock hlásí, že je 1 km před obcí Sedloňov a musel se schovat před silným krupobitím. Pravděpodobně dnešní etapu ukončí v této obci pro nepříznivé počasí.  Pro dnešek má za sebou 16 km. Sledujte další vývoj.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 1.6.2004 ve 12.50 hod.

 

V 15.30 hod. ukončil Alpenstock dnešní etapu v obci Sedloňov. Dnes ušel celkem 17 km. Pro nepříznivé počasí (říká "chčije jako prase") se rozhodl, že dnes dál nepůjde. Kde ukončí zítřejší etapu upřesní dnes večer.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 1.6.2004 v 16.50 hod.

 

VII. Etapa - 2.6.2004 od 6.10 do 14.30 hod. (Sedloňov-Náchod)

 

Alpenstock dnes vyrazil z obce Sedloňov. Nesnídal vůbec nic kromě cigarety. Pravděpodobný konec etapy bude asi Náchod, ale tato informace bude v průběhu dne upřesněna. V 7.00 hod. má za sebou 3km cesty. Znovu ho trápí bolesti kotníků.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 2.6.2004 v 7.05 hod.

 

V 11.30 hod. se Alpenstock nachází v obci Peklo. Má dalších 15 km za sebou a míří na Náchod. Tady se rozhodne co bude dál.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 2.6.2004 v 11.40 hod.

 

Ve 14.30 hod. konči sedmá etapa a Alpenstock se ubytoval na ubytovně PEPI v Náchodě. Po včerejší dešťové smršti měl ještě dnes mokré boty a proto byla dnešní etapa příšerná. Opět nastoupily silné bolesti nohou. Přivítal by návštěvu člena klubu na ubytovně. Pokud se někdo nacházíte v okolí, tak ho navštivte. Opakuji jeho tel: 606834211. Zítra by chtěl dorazit do Trutnova, ale je to 32 km, uvidíme jak se to vyvine. Sledujte další zprávy. Dnešní etapa měřila 23 km.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 2.6.2004 v 15.00 hod.

 

Ve 23.55 hod. mi došel e-mail od členů Lukešových, kteří Alpenstocka navštívili v áchodě. Plné znění jejich dopisu uvádím níže. Potom několik fotek ze setkání.

E-mail od Lukešových:

 

Kolem 17. hodiny jsme zastihli našeho pochodníka v Náchodě již v odpočinkovém oděvu a domácí obuvi. Relaxaci provozoval v místní restauraci u „mlsného kafíčka“ a při čtení denního tisku s „JÁ“. Po té co s Lubošem probrali další etapu pochodu na mapě, věnoval se žrací turistice. Po vyslechnutí zážitků z cest, jsme ho vyprovodili k ubytovně a ukázali mu dřevěnou pohlednici, aby mohl posoudit, jak je opět božský! Od Lenky převzal připravený proviant a odebral se ulehnout, aby mohl brzo ráno opět pokračovat v pouti na Sněžku. Byl v dobré náladě, všechny   Vás moc pozdravuje a těší se na setkání v cíli jeho cesty. 

text a foto:  - L+L-

 

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 3.6.2004 v 00.20 hod.

 

 

VIII. Etapa - 3.6.2004 od 6.30 do 18.00 hod. (Náchod-Trutnov?)

 

Dnes vyrazil Alpenstock v 6.30 hod.. Nic nesnídal, protože jak sám uvádí: "od včera su eště přežrané řízků od Lenky Lukešové". V 8.30 hod. měl už za sebou 10 km. Je hnusné počasí ale pomalu se přibližuje k Trutnovu. Jak dnešek dopadne uvidíme. Sledujte další vývoj. Dnes musí urazit 32 km.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 3.6.2004 v 11.50 hod.

 

Ve 12.10 hod. Alpenstock hlásí už 18 km. Zápasí se silným větrem.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 3.6.2004 ve 12.10 hod.

 

Ve 14.10 hod. zdolal Alpenstock město Úpice. Navštívil místní Městský úřad za účelem prohlídky internetu. Když pracovníci úřadu zjistili o koho se jedná, tak mu jménem Obecního úřadu Úpice věnovali jako upomínku reklamní batoh. Prozatím urazil 22 km. Dále míří na Trutnov. Sledujte další události.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 3.6.2004 ve 14.20 hod.

 

Právě jsem Alpenstockovi objednal ubytování v Trutnově v restauraci Sokolovna, Revoluční 164. Momentálně je zhruba na půl cesty mezi Úpicí a Trutnovem. Pokud jste někdo  v blízkosti, navštivte ho na ubytovně. Mohl by tam dorazit cca kolem 18.00 hod.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 3.6.2004 v 16.00 hod.

 

V 16.30 hod. mi přišla od Alpenstocka SMS:"už mám 27 km, zbývá 6 km, nohy mám na sračku". Držte mu palce a podpořte ho povzbudivými SMS. Teď to potřebuje jako sůl. Dnes by měl mít celkem 198 km.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 3.6.2004 v 16.35 hod.

 

Je 18.15 hod. a Alpenstock dorazil na ubytovnu v Trutnově. Dnes má za sebou 34 km a jeho soma je totálně zničeno. Pokud mu někdo zavoláte na povzbuzení, tak to bude jenom dobře.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 3.6.2004 ve 18.20 hod.

 

IX. Etapa - 4.6.2004 od 8.00 do 15.50 hod. (Trutnov-Horní Maršov)

 

Dnes mám trochu zpoždění, protože jsem chodil po doktorech. Alpenstock ve 12.00 hod. hlásil ušlápnutých 14 km a dnes překročil celkem 200 km. Pokud jsem dobře rozuměl v telefonu, tak míří do obce Maršov. Další zprávy později.

 

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 4.6.2004 ve 14.40 hod.

 

V 15.50 hod. hlásí Alpenstock, že zdolal obec Horní Maršov a tady devátou etapu ukončí. Dnes urazil 22 km. Zítra už lehce vyšlápne na Sněžku a konééééééc. Říká, že dnes už ho nohy nebolely ale jinak je jako by ho přejel vlak a ještě couvnul.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 4.6.2004 v 16.10 hod.

 

Ve 21.18 hod. mi přišel od paní Lenky Lukešové e-mail s následujícím zněním+foto.

 

Přípravy na uvítanou velkého Bóráka  zítra na vrcholu Sněžky vrcholí. Upozornění pro všechny příznivce Alpestocka: U prodejního místa KSTS v cíli pochodu bude nejen k dispozici VTZ, dřevěná pohlednice, ale i nové razítko.

Text a foto: -L+L-

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 5.6.2004 v 00.50 hod.

 

X. Etapa - 5.6.2004 od 7.30 do 15.15 hod.  (Horní Maršov-Sněžka)

 

Do poslední etapy Alpenstock vyrazil v 7.30 hod. s veselou náladou a zeťákem Kastrólem. No a teď už honem všichni na Sněžku a vyhlížejte.

 

Zpracoval Petr "Ťapa" Klimeš dne 5.6.2004 v 10.30 hod.

 

V 14.15 hod. Alpenstock stanul na vrcholu Sněžky. Dnešní etapa měřila 15 km a celá pouť 236 km.

 

A protože všechno má svůj konec, a tak i já se s vámi loučím. Odedneška si tyto stránky bude opět z domu řídit Alpenstock. Takže ahoj a dík za pozornost Petr "Ťapa" Klimeš.

 

Děkuju moc tímto Ťapovi za desetidenní zpravodajství z cesty a taky děkuju všem, kdo mně podpořili!!! Alpenstock