Soutěž ve Žrací turistice

 

Na tuto velmi očekávanou soutěž se všichni těšili. Za prvé se chtěli nažrat ZADARMO a když se nažerou tak i něco za to dostat! Inu, co mohu čekat, když je to pořád učím. Za chvíli budou lepší než já. Raději jsme zřídili dvě kategorie, aby náhodou někdo nesežral i dorostence KSTS. Dobře jsme udělali.

 

           

Vlevo je koláč s naším logem, který se stal předmětem požírání. Malí borci z KSTS (rodiče je hnali do boje se slovy "Žerte je to zadarmo, ať nám zbudou peníze na suvenýry") se nemohli dočkat. Jak byl předseda rád, že může do soutěže přihlásil děti dvě!

 

        

Musíme předsedovi uznat, že věděl proč nedal svým dětem najíst! Aneta převálcovala osvědčené žrouty děsivým způsobem. Malej Jara byl zklamán, že ji nepřežral, ale zase Jarovi ušetřil nějakou šestku na TZ (že Jaro?).

 

     

Litl závistivě pokukuje po Malým Jarovi a jeho zbytku koláče. Litoval, že nemá tak velkou hubu jako Aneta. Beruška teda taky kousek okoštovala. Koštovali jsme všichni kdo něco utrhli. Bylo to dobré, ale pak nás tak pálila žáha, že jsme to museli svlažovat sponzorským Staropramenem.

 

        

 

Borci si prohlíželi vany, Luboš jim vysvětloval pravidla a Žirafka to předpisově očuchávala.

 

              

 

Tyto snímky z předkola seniorů můžeme směle nazvat "Božské držky". Jak se v nich zračí krkavost, podpořená touhou ještě za to něco dostat!

 

              

 

Jak vidno, pánové se spletli. Ono žrát zadarmo je fajn, ale o závod to bylo něco jiného! A to bylo teprve předkolo. Ty jejich výrazy... Určitě si zrovna nadávali sami sobě, že se přihlásili. Ta orosená čela, vyvalené bulvy, ucpané hltany, to byl pohled!

 

        

 

Některým to dokonce nechutnalo a to bylo zadarmo! Toman sr. už nese pivo Tomanovi jr., neboť ten se málem koláčkem udusil. Diváci obdivně (nebo závistivě?) přihlíželi klání borců.

 

        

 

Finále vypuklo! To byla žerba! Některým bylo i mdlo! A stěžovali si, že Kuba má hubu jak lžíci od bagru! Šak měli mět taky!

 

 

A šťastný vítěz - Kuba Jaroš. Tomu to chutnalo a že by si tak ještě kousek dal. Ovšem jeho žrací technika byla nepřekonatelná. ten to do sebe rval jak do putny.

 

text Alpenstock/foto Pepa E.