úvod

 

 
I. den
   
II. den
   
III. den
   
IV. den
   
V. den

 

 

 

I. den

 
 

8.00hod

Pomalu se chystám vyrazit. Hlavou se mi honí neveselé myšlenky. Při pohledu na směrovník s údajem Javoříčko 23km, jdou na mně mdloby. Ale protože jsem Hanák odkojený Kosířem, tak do toho jdu. Na start mně dovezl M. Brauner z PV týdne, takže jsem si ušetřil nástup. Po nutných fotografiích a zahnání špatných myšlenek konečně vyrážím.

9.15hod

Sedím ve Lhotě pod Kosířem u obchodu a počáteční euforie se rychle vytrácí. Je vedro, potím se a batoh váží asi 30 kilo. Na začátku 16kg. Ještěže jsem se poslouchal v rádiu jak machruju! Tam mi to šlo přímo božsky. Nevím co budu v poledne hlásit do rádia, to už bude psychika špatná.

10.35hod

Psychika je špatná už teď! Je šílené vedro, všechno mám propocené a jsem natřený repelentem. Tato kombinace je i pro můj odolný čich dosti silná. A to mám za sebou teprve 6km. Pořád se schovávám před sluncem, takže to jde pomalu.

12.50

Jsem v Krakovci, vedro je čím dál větší, koleno mám jako meloun. Všechno mně bolí.

15.35hod

Cíl! Jsem u Javoříčských jeskyň. Poslední půlkilometr byl krušný - samý kopec a schody. Měli jenom barevný štítek a razítko.

18.00hod

Válím se na otomaně na hotelu. Pěkně jsem popapal hovězí polévku s knedlíčky a řízek s hranolky. Osprchoval jsem se, opral oděv, abych zítra důstojně reprezentoval KSTS!!!

 

 
 

Příprava vlajky KSTS na pochod.

Vkládám materiály do vrcholové knihy.

 
     
 

II.den