U PRAMENE VLTAVY  
     
 

Na pozvání předsedy KSTS jsme se vypravili s Beruškou do Písku, jihočeské to základny našeho klubu. Měli jsme v úmyslu navštívit pramen Vltavy při akci "Léto v srdci Šumavy", které připadlo na první letní den. Chtěli jsme důstojně reprezentovat KSTS, což se nám podařilo na více než 100%!

 
 

 

 
 

Byl jsem v Písku osobně uvítán Little Alpenstockem, mojí pravou rukou a zástupcem Hané v jižních Čechách. Vyťal perfektní základní turistický postoj č.1 a dlouho v něm setrval. S jeho otcem jsme se posléze odebrali do restaurace, kde jsme za hojného popíjení turisticky vhodných nápojů probírali klubové záležitosti.

 
 

 

 
 

Zde se nacházíme ve Kvildě, u jejího typického kostela. Po návštěvě Turistického centra Radost, kde jsem zakoupil turistické suvenýry za hodně velkou sumu s velmi nepatrnou slevou (že Radku?), jsme se odebrali občerstvit do Pekárny, kde celá akce započala.

 
 

 

 
 

Jelikož neustále trénujeme Žrací turistiku a jsme dobří propagátoři,zblbli jsme tak i neznámé spolustolovníky, že se přidali k našemu tréninku a dokonce se exhibovali více než my! No prostě příklady táhnou, obzvláště naše!!!

 
 

 

 
 

Chlubivá Beruška se zase předvádí! Ona už bez toho nemůže být... Jsme u pramene Vltavy, cíle akce. Zde jsme začali provádět propagační činnost a ta nám šla tak dobře, že jsme to sami nechápali. Získali jsme na místě několik členů a důstojně předvedli klubový štítek na hůl.

 
 

 

 
 

Zde se svojí Pravou rukou a zástupcem pro jižní Čechy provádíme čištění pramene Vltavy od nevhodných předmětů, tj. mincí. Návštěvníci si vůbec neuvědomují jak znečisťují těmito mincemi jeskyně, kašny apod. českou měnou, nemající valné kvality. Po osvětové besedě pro turisty a důkladném vyčistění Vltavy, jsme uspokojeni sledovali naši úspěšnost. Použili jsme můj osobní vynález - Magnetická turistická hůl Alpenstock II.

 
 

 

 
 

Pro pokračování klikněte zde!