SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ HŮL

   

   

Nažhavená porota, složená ze zástupců firem zabývajících se turistickými suvenýry, se zaujetím sledovali defilé turistických holí a chystali se na konečný verdikt.

Jára + Jára se vytahují se svými holemi a snaží se zapůsobit na porotu. Ten Jára se svojí neustálou touhou vítězit mně chvílemi štve!

   

   

Já, který nemám potřebu se pořád předvádět, jsem porotě jasně a krátce vysvětlil, že by nezvolili vůbec špatně kdybych vyhrál. Ta paní vpravo je moje Beruška a jak vidíte, má navlečené jelenicové rukavičky, aby mi nepoškodila glazuru holí.

Little Alpenstock šel na porotu od lesa. Nejprve vysvětlil, že hůl má ode mně a má ji moc rád. Pak cinkáním rolničkami lákal hlasy porotců. Napravo v předsednickém postoji jeho hrdý otec, t.č. předseda KSTS.

   

   

Místopředseda KSTS útočí na city porotců, ale bylo mu to houby platné. Při machrování dokonce zapomněl na svůj typický postoj a to se mu hrubě  nevyplatilo!

Beruška zase na to šla jinak - chvíli mně pomlouvala, chtěla se vlichotit porotě, ale kampak na porotu! Ta věděla, že já jsem černý kůň v soutěži.

   

   

Peťa Božoň to zkoušel po odborné stránce. Vidíte velké zaujetí v jeho tváři, když popisoval svoji hůl. On jich má doma dost a dost a ještě by chtěl vyhrávat!

Vítězství patřilo panu Štěpánkovi, který představuje hůl Snášel. Vítězství jsme mu přáli skoro všichni. Závodníci na prvních třech místech obdrželi hodnotné ceny od sponzorů a KSTS.

   

Konečné pořadí v soutěži:

pořadí jméno název hole
1. Štěpánek Snášel
2. Jára Kopýtko
3. Alpenstock Alpenstock II.
4. Božoň Lysohorka
5. Švub Č. 1
6. Karásek 1955