ÚVOD AKCE

   

   

Netrpěliví návštěvníci se nemohli dočkat oficiálního zahájení. Předsednictvo KSTS bylo na nervy, jen já starý profesionál jsem zachovával klid. Inu, kdo je odkojen Velkým Kosířem (442m n. m.), ten je zaprvé Hanák a za druhé to má v paži.

Zato náš předseda, p. Pretschner, byl vybičován atmosférou setkání do krajnosti. Na moji radu přece jen vytáhl papírek s tahákem a jal se vítat návštěvníky a zúčastněné firmy.

   

   

Předsedovi se to tak zalíbilo a potlesk mu tak zachutnal, že jsem měl co dělat, aby tam nehovořil až do konce setkání. A to si večer v penzionu Mary v Rýmařově dodával odvahu k projevu turisticky vhodnými nápoji!

Turistické známky s.r.o. Rýmařov předvedla dlouho očekávanou dřevěnou knihu na TZ. Byla pěkná, vyrobená z masívu. Ovšem našli se koumáci, kteří ji ihned okopírovávali. Přitom cena nebyla až tak hrozná. Při srovnání co nás stojí výpravy za TZ je to celkem nic.

   

   

Stánek Kartografie Praha nabízel mapy a hlavně 20% slevy pro členy KSTS! To se to nakupuje, když máte slevy! Návštěvníci měli bohatý výběr.

Firma Toman a Toman - dřevěné pohlednice. Moje Beruška tak propadla kouzlu pohlednic, že utratila 640,-Kč a to ještě měla u všeho slevu a ne zrovna malou! Příště zůstane doma a pojedu jenom já.

   

   

Firma Fraus z Prahy, vystavovatelka v očekávání. Aby se pobavila, tak jsme ji jmenovali do poroty v soutěži o Nejkrásnější turistickou hůl. Inu vidět tolik krásných klacků pohromadě...

A tady už vypukla burza. Jen jsem moc litoval, že jsem musel dělat vtipného moderátora a nemohl jsem čachrovat! Když jsem viděl tolik TZ, tak mně spalovala sběratelská vášeň. Akorát Jára byl v pohodě, protože má skoro všechny!