Soutěž "Picí turistika"

Tato soutěž přilákala největší počet zájemců. Důvodem byly pravděpodobně časté tréninky mnohých soutěžících, kteří zde chtěli celoroční přípravu vhodně zúročit. Opět se soutěžilo ve dvojicích, první z dvojice musel se třemi plnými půllitry na podnosu zdolat připravenou překážkovou dráhu, oba soutěžící pak přelili zbylou zelenou tekutinu z půllitrů do odměrného válce. Následně druhý soutěžící otevřel láhev s pivem, přelil ji do kelímku a co nejrychleji pivo vypil. Tato část úkolu šla všem soutěžícím nejlépe. Nikdo ani na vteřinu nezaváhal, někteří pili i nosem. Měřil se celkový čas, k němu se přičítaly trestné sekundy za každý chybějící centimetr zelené tekutiny v odměrném válci. Zvítězila z tréninků méně známá dvojice Žirafka – Standa, která nejlépe vyhodnotila situaci, cestou vylila většinu zelené tekutiny z půllitrů a přesto, že za to získala nejvíce trestných sekund, dosáhla nejlepšího času.

Postřehy z pohledu soutěžícího...

    Soutěž krásná, kamarád ZVJ (Zdeněk) byl připraven mi donést 3 půllitry divný modrý vody přes překážkovou dráhu a přelít je do plastový lahve děsně malým trychtýřem. Teklo to dlouho a když doteklo, tak jsem bleskem otevřel lahváče ze Svijan a přelil do půllitru. Nebylo z lednice, takže pěnilo , ale to všem soutěžícím. Snažil jsem se, ale žádný světový čas to nebyl. Naštěstí Zdeněk to bral s humorem a tak nás konečné umístění netrápilo. V dalším kole nastoupili bratři Tomanové, páni to byl koncert!! Měli úžasný partnerky, které překážky zvládly fakt rychle. A pivo Tomani vypili skoro současně, ale o moc rychleji, než já s Jarou. Soutěžících bylo víc, ale všechny překonala Žirafka se Standou. To co vymysleli, to mě dodnes zajímá, kdo z nich tuhle fintu má na triku. Na startu Žirafka ulila ze sklenic víc než polovinu modrý vody, překážky zdolala hrozně rychle a přelít to modrý do lahve bylo dílem okamžiku. A pak Standa v pohodě otevřel lahváče a vypil ho v novém rekordu KSTS !!! Takže porota neměla co řešit. I když mám pivo rád, a piju ho často, normálně jsem prohrál se Standou a Žirafkou, kteří mají pivo asi jen v neděli po huse u rodičů.:-)

PS. Obdivuju taky jednu soutěžící, která si fakt do půllitru přelévala 2 nealko piva a dokázala je taky ve slušným čase vypít. To by mě teda zabilo!!

KK41

Zpět na úvodní stránku