Vědomostní soutěž o TZ

Postřehy z pohledu soutěžícího.....

    Protože jsem človíček soutěživý, ráda jsem se zúčastnila vědomostní soutěže o TZ, kterou připravil Marin Klimánek. Úsměv na rtech mi lehce zatuhnul, když jsem spatřila konkurenci, nabitou vědomostmi a letošním móňáním. A zatuhnul mi ještě víc, když jsem viděla ďábelský klimánčí úsměv. Ale co, hra je hra. Martin nám rozdal papíry, kde byly nafocené některé TZ, ale rafinovaně z nich byly odstraněny názvy. Jejich doplnění bylo našim úkolem.

    Zatímco nám se vařily mozky, Martin vše skvěle komentoval. První stránka byla celkem trivka... poznávali jsme města, hrady a zámky. Ale ta další stránka, ta nám dala zabrat. Pěnězokazi v Koněprusech jsou jasní, ale která jeskyně má sakra na známce netopýra? Ty potvory jsou přeci skoro ve všech, ne? V další kategorii jsme nostalgicky zavzpomínali na jedno z kol Soutěže o batoh plný suvenýrů a poznávali rozhledny. A poslední skupinka, to bylo vskutku labůžo. Dalo by se to shrnout do kategorie "Nějací dědkové", ale to by se Alp možná urazil. Ano, i božský bórák byl jednou z postav v této napínavé sótěži. Ještě se dal poznat Josef Lada, ale ostatní... hm... provokativně tam byl ještě uveden datum, kdy ona postava žila. Vzhledem k tomu, že dějepis mi nikdy moc nešel, to byla těžká provokace...

    Původně se Martin holedbal tím, že na soutěž budeme mít neomezeně času. Pak si ale uvědomil, že by mohl přijít o báječný večerní program a že v pondělí už určitě taky něco má, neřku-li že na Vánoce by na Bózově mohla být docela zima, takže stanovil, že už budeme brzy končit. Pokusy o nápovědu od publika, resp. z výstavy TZ, která se konala téměř nadosah, byly zmařeny. Konec, hotovo.

    Výsledky byly rychle vyhodnoceny, ale dvě bóračky - Opice a ??? se umístily shodou náhod :-) na třetím místě. Konal se ještě malý rozstřel, kde byly známky lehčí i těžší, který nakonec rozhodl o třetím místě ???. Druhé místo urvala moje maličkost, první pak byla Le.

    Díky Martinovi za báječnou soutěž :-)

    Žirafka

 

Zpět na úvodní stránku