CUKRÁK – UGO 2007

 

    V sobotu 8.9.2007 se v blízkosti vysílače Cukrák konalo 3. setkání sběratelů karet známých jako projekt "Cesty ke hvězdám". Jako obvykle se této akce zúčastnilo i několik členů KSTS. Hlavní náplní setkání byla soutěž o ceny a pro odvážné zájemce i možnost pokochat se výhledem z uvedeného vysílače.

    Úkolem soutěže bylo nasbírat cestou k vysílači do vlastních kyblíčků co nejvíce krepových stuh, které pořadatelé předem rozvěsili v lesním porostu.

    Na startu byla cítit nervozita některých soutěžících (obr. 01). Většina účastníků se spokojila s malými dětskými kyblíčky (obr. 02, obr. 03), k vidění bylo i využití nosičů (obr. 04) a našli se i tací, kterým jeden kyblík nestačil (obr. 05).

    Zatímco se v cíli sčítaly hlasy, jednotlivé skupinky zájemců se vydávaly houpajícím se výtahem nahoru na věž (obr. 06), až do výšky 120 m nad zemí. Zde se všem naskytl málokdy vídaný výhled do krajiny z ptačí perspektivy (obr. 07). O něco níže při cestě zpět zbyla i chvilka na poslední předvolební fotografie (obr. 08).

    Po návratu na zem už byly známy konečné výsledky soutěže (obr. 09). Kromě sladké odměny (obr. 10) se rozdávaly i hodnotné ceny. Nejen, že členové KSTS obsadili první a třetí místo, ale celkem se jich umístilo hned sedm v první desítce - kvalitní trénink z klubových setkání je prostě znát!

 

foto 01 foto 02 foto 03 foto 04

foto 05 foto 06 foto 07 foto 08

foto 09 foto 10

Text DžaPa, foto DžaPa, Le, Lu