Minisrazíček v Liberci 6.-7.1.2007

Letošní první lednový víkend si dala menší skupinka členů KSTS ve složení L+L, Amulka, KK a Váleček dostaveníčko v Liberci. 

 

       Víkend začal cestou vlakem do Liberce, kde nás na nádraží už netrpělivě vyhlíželi L+L, připaveni nás odvézt do svého domečku, kde náš minisrazík proběhl. Po příjezdu k L+L došlo i na předání dárečků. Největší radost z dárečku měl KK, který dostal od Amulky plyšový pošltářek ve tvaru piva. 

Karel s pivem

Po vydatném obědě jsme se vydali za prvními letošními úlovky do našich sbírek. Cílem cesty byla Rašovka, kde jsme získali nové TZ a razítka.

    Před rozhlednou   TZ rozhledny Rašovka       

 Po menším občerstvení v restauraci pod rozhlednou následoval přesun zpět do centra Liberce a návštěva dalšího objektu – rozhledny v Lidových sadech. I zde byl úspěšný lov TZ a razítek.

Pohlednice Lidové sady   Razítko   TZ Lidové sady

Po výstupu na rozhlednu a výhledu na podvečerní Liberec končila naše cesta v příjemném domácím prostředí našich hostitelů L+L. První den jsme završili malou besedou nad Válečkovými fotkami z Nového Zélandu.

 

       Druhý den našeho minisrazu byl věnován návštěvě místního muzea, kam jsme se odebrali po vydatné snídani. V muzeu nás čekala mimo jiné také výstava betlémů, která právě tento den končila, a tak jsme měli poslední možnost ji navštívit. I zde jsme získali razítko a suvenýry do našich sběratelských sbírek.

 Razítko muzea   Dobové foto budovy muzea

Prohlížíme si exponáty...   Prohlížíme si exponáty...   Prohlížíme si exponáty...   Muzeum   Prohlížíme si exponáty...   Společné foto před muzeem   Společné foto před muzeem  

 Po prohlídce exponátů muzea vedla naše cesta do restaurace, kde jsme si dali výtečný oběd.

Oběd v restauraci

Pak už se blížil čas našeho odjezdu zpět domů a tak ještě malé posezení při kávě u L+L a následný přesun na nádraží, kde už na nás čekal vláček domů. Ještě poslední rozloučení a už nás vláček odváží domů.....

 

Text: Miloš (Váleček) - Foto: L+L