Velikonoční setkání očima cyklisty KK

    Jen tak mě napadlo napsat něco z pohledu cyklisty.

 

Pátek 21.3.2008

    Z Turnova do Libuně, jen taková hezká projížďka, ale vpravo od silnice už jsou vidět cíle výletů..tedy hlavně Trosky

 

Sobota 22.3.2008

    Tak to už stálo za to, Jičín a průšvih, na silnici do Nové Paky dali divnou značku E442 a zákaz pro cyklisty. To mě teda naštvalo, v Praze jezdím mezi autama a tady je metr široká krajnice a jen kvůli nějakýmu E se tam nesmí, to je jako u Míši (vnuk 5 let) taky nesmí dobroty v kterých jsou E...je to na obalu a bývá to dobrý, jen to není zdravý. Ale operativně jsem změnil trasu a jel do Konecchlumí pro jedno razítko a kouknout na pomník Viléma Konecchlumského, kterého popravili 1621 se 27 českými pány. Fakt dobrý, na pomníku je český lev a kouká ku Praze. Jenže je na kopci nad kostelem a tam tekly potůčky vody, takže výstup byl složitý, ale stejně jsem měl vodu v botách. Pak ještě Prachov a taky skály.. no dobrý to bylo 62km.

 

Neděle 23.3.2008

    Pavel měl v so narozky a potřeboval TZ z Vyskeře, tak jsem ji jel sehnat, no povedlo se, ale v kopci na Hrubou Skálu jsem řadil a prasklo mi lanko od přehazovačky. Průšvih, to řetěz skočí na největší kolečko a z kola je něco jako tříkolka pro děti- šlapeš jako blázen a jedeš pomalu. Tak jem ještě jel kouknout na obrácený zvony a tam v Rovensku na náměstí jsem potkal zase jednou dobrýho člověka. Byla tam cykloopravna , tak jsem zazvonil.. a z okna se vyklonil v obleku pan J. Šonský. No a i když na něj celá rodina čekala, tak mi za 10 min lanko vyměnil a vůbec si nedal příplatek za víkend, nebo svátek , takže problémy s kolem vyřeší v Rovensku levně a hned.

 

Pondělí 24.3.2008

    Loučení , výměna čísel v mobilech, poslední rady.

    Jedu do Mladé Boleslavi, dřív než ostatní ( sakra není to slogan nějakýho rádia??) No a hele předjíždí mě povědomý auťáky a troubí!! To se KSTS zase vrací domů. Ale pozor, u přejezdu vlaku někdo stojí s foťákem, ty jo auta brzdí,aby jela jen 50, já taky protože nevím jestli jsem z kopce nejel rychleji. No a teda koukám, to zastavil Pavel s Ninou a Benem. No fakt, dostal jsem sušenky a pusu na cestu, teda ne od Pavla...

 

Text a foto: KK