Pražská muzejní noc

 

        V sobotu se konal v pořadí již čtvrtý ročník Pražské muzejní noci. Sraz členů KSTS byl v 19 hod před Muzeem Policie České republiky v areálu Karlova - sešlo se nás zde celkem deset. Kromě expozic jsme tu viděli ukázky z činnosti Policie ČR, zejména se nám líbil výcvik psů.

        Po prohlídce muzea jsme se přemístili k nově otevíranému Muzeu Karlova mostu, ovšem neuvěřitelné zástupy lidí nás od prohlídky odradily. Pokračovali jsme proto návštěvou Uměleckoprůmyslového muzea, kde nás asi nejvíce zaujala právě probíhající výstava inspirovaná zvířaty se zajímavým využitím PET lahví a dalších odpadů.

        Muzejní noci u nás získávají roku od roku větší věhlas a je to znát i na návštěvnosti. Některá muzea a památky tak, bohužel, doslova praskají ve švech, což ovšem poněkud komplikuje návštěvníkům pohyb v jednotlivých sálech. Proto na nás poslední objekt, který jsme si vybrali, Trojský zámek, působil jako oáza klidu a pohody. Ať už to způsobila pokročilejší doba, větší vzdálenost z centra města či symbolické vstupné, zdejší překrásné prostory jsme si měli možnost vychutnat plnými doušky bez tlačenic a front.

        Závěrem lze říci jediné – noční prohlídky muzeí mají své nezaměnitelné kouzlo, určitě si tuto akci nenecháme ujít ani za rok.

        

        

Text i foto: DžaPa