REGIONTOUR 2007

      Veletrh Regiontour na brněnském výstavišti je nejvýznamnější akcí tohoto druhu u nás. Jednotlivé regiony a turistické oblasti z České republiky zde na prezentačních stáncích ukazují to nejzajímavější, s čím se turisté při návštěvě dané lokality mohou setkat. Kromě domácích vystavovatelů lze vidět i expozice ze zemí našich sousedů, občas narazíte i na zástupce vzdálenějších oblastí, např. rumunského Banátu či Litvy. Na veletrhu se též prezentují někteří výrobci turistických suvenýrů či vydavatelé turistických map a publikací. 

     

      Většina vystavovatelů se snaží maximálně upoutat pozornost kolemjdoucích, slouží k tomu různé ukázky lidových řemesel, ochutnávky krajových specialit, hudební produkce, divadelní vystoupení apod.

                    

      Pro sběratele turistických suvenýrů je to doslova ráj. Na veletrhu lze získat množství turistických známek, pohlednic, hrnečků, razítek, čepic, vizitek, leporel, videokazet, DVD, sáčků, tašek, cukrů, záložek, kalendáříků, tužek, pexes apod., naprostou většinu z toho dokonce zadarmo. Není tedy divu, že se nás zde v sobotu z KSTS sešlo hned několik.

  

      Obtěžkáni batohy a taškami rychle se plnícími získanými suvenýry jsme nezapomínali ani na reprezentaci klubu. Zodpovědět správně kvizové a soutěžní otázky pro nás nebyl žádný problém a už jsme jenom při losováních čekali, zda se na nás usměje štěstí. Velký úspěch jsme měli zejména u stánku regionu Vysočina, kde jsme získali hned pět hodnotných cen. Bórákem dne se stal Mountainer, který vyhrál hlavní cenu – víkendový pobyt s večeří pro dvě osoby na Křemešníku. Všichni účastníci losování ho také po právu odměnili dlouhým potleskem.

      Na své si zde přišly i naše děti. Absolvovaly celou řadu rozličných soutěží a kvizů, v expozici DinoParku Plzeň navštívily 3D kino s filmem z prostředí druhohor, skládaly hlavolamy, vyzkoušely si sílu apod. S Jarečkem si jako obvykle náramně rozuměly a večer se jim ani nechtělo domů.

        

      I když mne podobné hromadné akce obecně příliš nelákají, musím přiznat, že v tomto případě na mne ani velké množství návštěvníků nepůsobilo nijak rušivě, byla zde uvolněná a přátelská atmosféra a zažili jsme plno legrace. Pro Ty, kteří se doposud tohoto veletrhu nezúčastnili, přikládám na závěr ilustrační foto, dokumentující zdarma získané suvenýry doma po vybalení. Pokud chcete něco takového zažít i Vy, nezbývá Vám nic jiného, než se na Regiontour vydat v příštím roce.

Text: DžaPa – Foto: An, Jara, DžaPa