Rumcajsova malá cestovní reportáž ze setkání na Bouzově

V pátek ráno jsem svoji maličkost a svého Šemíka svěřil Českým drahám, které nás dopravily do Olomouce, odkud začala má Bouzovská anabáze.

       

Po malém bloudění, hledajíc Flóru Olomouc, přes malou zastávku v jejím skleníku a zhlédnutí zajímavých exponátů Autosalonu na zdejším výstavišti, jsem nabral směr Drahanovice se známou Černou věží.

       

Momentálně bylo zavřeno, tak znovu do sedla směr Čechy pod Kosířem. Po návštěvě zdejšího hasičského muzea a nezbytném dodržení pitného režimu a doplnění kalorií ve zdejším penzionu mne čekala další cesta přes vísku Strážisko do městečka Konice s památníkem T.G.M.

       

Po pravidelném dodržení pitného režimu mne čekala další zastávka v obci Javoříčko se zajímavým jeskynním systémem a pietním areálem na památku událostí z konce druhé světové války.

       

Odtud již bylo kousek na Bouzov a místa srazu - haciendy Svojanov.

       

Sobota začala nezbytnou účastí v klubovém průvodu, po něm mne bohužel toulavý vítr zavál opět do sedla, abych vyrazil směr Mohelnice. Odtud mně ocelový oř dovezl do České Třebové, odkud začalo mé další putování po vlastech českých.

Po vrchařské prémii na Kozlovskou rozhlednu a nutném doplnění vypocených tekutin mne čekala cesta přes Smetanovu Litomyšl a oblast Toulovcových maštalí do místa dalšího odpočinku - vesničky Prosetín známé spíše mezi kameníky a cestáři tzv. Prosetínskou žulou.

       

Neděle pak byla již v režii Českých drah s malou zastávkou v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou.

       

Toť asi vše. Jinak setkání bylo super.

Rumcajs