Cyklosekce KSTS též uvítala jaro v Orlických horách - pátek

Letošního jarního setkání KSTS ve Zdobnici se také zúčastnila cyklosekce našeho klubu v sestavě KK 41, Amulka, Tulka a L+L. Každý z nás se snažil dosáhnout pátečního místa srazu dle svých možností. L+L a Tulka, která byla po nemoci ještě nerozježděná, přijeli na chatu Slunečná autem s koly na střeše. Dva nejodvážnější borci ovšem vystartovali z Hradce Králové před druhou hodinou odpolední, aby se po mírném rozehřátí v hradeckých rovinách poprali s kopci Orliček.

Jeli po trase Stříbrný rybník – Beleč – Třebechovice pod Erebem – Častolovice – Rychnov nad Kněžnou. Zde se vyskytla technická závada na stroji Amulky, ale galantní Karel ihned přispěchal na pomoc a píchlou duši s bravurou ostříleného bikera pohotově vyměnil. Pak již nastala horská část celé etapy. Kopce, kopce a zase kopce! Když bylo nejhůř a oba jezdci už byli na pokraji svých sil, podpořila je svou přítomností motorizovaná část pelotonu KSTS.

  

Povzbudivá slova, iontové nápoje a hlavní doping – předvedení cyklisticko klubové vlajkoslávy způsobily, že Karel s Amulkou se do posledních namáhavých kilometrů rozjeli s takovou rychlostí, že motorizovaná hlídka Policie to nemohla přehlédnout a nějakou dobu sledovala oba podezřelé cyklisty.

V cíli jsme oba hrdiny přivítali v 18 hod 40 min.

  

 

text: Lu za přispění Amulky
foto: Lu a Tulka                   
   

Zpět na úvodní stránku