Návrat domů

     Všechno jednou končí a nejinak tomu bylo i ve Zdobnici. Naposledy jsme se nasnídali, naložili jsme věci do auta a vyjeli směrem k domovu.

 

     Cestou domů jsme zastavili v Nasavrkách, kde jsme si prohlédli místní zámek a kostel sv. Jiljí . Bohužel, obojí pouze zvenčí, ale na to si prostě v našich zeměpisných šířkách turista musí zvykat. Chcete – li na prohlídku zajímavého objektu, či snad dokonce navštívit informační centrum, musíte v létě a nejlépe ve všední den. „Utečte z práce a navštivte naše památky, o víkendech a svátcích nás neobtěžujte!“ – tak zní nepsané pravidlo, které se ujalo u mnoha provozovatelů památkových objektů i turisty vyhledávaných „íček“.

 

     Náladu jsme si alespoň spravili výhledem z volně přístupné rozhledny Boiika u nedalekých Českých Lhotic . Tato teprve vloni otevřená nevysoká rozhledna překvapí velmi pěkným výhledem, za špatného počasí zase může posloužit jako úkryt před deštěm. Zajímavostí tohoto místa je i „Mírový sloup“, který zde byl vztyčen 29.8.2006 japonskou delegací „Společnost lidí, kteří si přejí mír“, podobných sloupů pak bylo vztyčeno po celém světě ve více jak 160 zemích okolo 300 000 .

 

     A pak už na nás čekala pouze velmi kvalitní žrací turistika v Trhové Kamenici a poté jen rychlý přesun domů, doma pak plno fotografií a v hlavě mnoho a mnoho krásných vzpomínek. Velikonoce se opravdu vydařily, máme za to, že by se podobná akce měla za rok opakovat.

 

Text: DžaPa – Foto: DžaPa

Zpět na úvodní stránku