Minipeloton KSTS na trase Praha – Prčice

aneb

jak jsme machrovali na bicyklech

 

 

Ani letos jsme nevynechali prezentaci našeho klubu na svátku všech turistů na pochodu Praha – Prčice. Letos jsme to pojali trochu více sportovně, než jiná léta se stánkem KSTS. Někteří naši členové absolvovali pěší trasy a náš minipeloton se rozhodl pokořit tu nejdelší etapu na kole.

 

 

Oporou našeho týmu se stal oprávněně náš „Železný bórák“ KK, který spolu s Amulkou a Pepčou vyjeli z oficiálního startu v Praze - Opatově kolem 8.30 hod. Další členové pelotonu L+L vyrazili z Babic u Říčan. Po cestě provedli názornou agitaci na nádvoří zámku Štiřín.

 

 

 

Cestou nás překvapila menší terénní vložka v podobě brodu na místě, kde původně stával most na silnici vedoucí ke Zbořenému Kostelci, který je nyní v rekonstrukci.

 

  

 

Místem setkání obou  částí týmu se stal Týnec nad Sázavou, kde byla zároveň první kontrola.

 

      

 

Po orazítkování průjezdu jsme se vydali dál do Neveklova, ke druhé kontrole. Na neveklovském náměstí přišel ten správný čas na malou svačinku.

 

 

Cestou z Neveklova k poslední kontrole v Kosově Hoře se zvedl silný protivítr a začalo poprchávat. Ale my, zdatní členové KSTS, se nikdy nevzdáváme! Šťastně a zdrávi jsme dorazili  do cíle na prčické náměstí, kde jsme pořídili cílové foto.

 

 

 

Jako vždy se v Prčicích sešlo spousta národa

 

 

 

Potkali jsme zde i letošní nejmladší účastnici pochodu, která svou první botičku získala ve věku dvou měsíců. Jistě tak hodila rukavici naší „Kosířské princezně“ a jejímu „Dedýýý“, které jsme na Prčicích ještě neviděli.   

 

 

Zatím co se Lu neobvykle napájel pivem, Amulka přepočítávala své unavené nožičky a stále se nemohla dopočítat, byly opravdu čtyři!!

 

 

Všem, kteří Prčice ještě nevyzkoušeli, ať na kole či pěšky, vřele doporučujeme. Okolní sedlčanské kopečky jsou vynikající náplastí na otlačené nožky pochodníků a zadní partie těla kolistů. (kaďáky – překlad pro moravskou kliku)

 

 

Text a foto: L+L