Módní přehlídka

 

L+L se letos hodně snažili (my jsme jim to málo uznali!) a udělali dokonce módní turistickou přehlídku. Největší problém měli se sháněním držáků šatů, neboť v KSTS jsme převážně lepých postav. Nakonec se nějací nedomrlci našli a tak přehlídka mohla vypuknout.

 

     
První model představoval krajánka, předchůdce to turistů. Za císaře pána jich bylo dost a dost, neboť každý tovaryš musel do světa na zkušenou.
     

     
A zde již turista z KČST. Boty kanady, pumpky, tlumok na lepeňáka, placatá čepice a hlavně okovaná hůl se štítky. Věrný obraz své doby. A ta skvělá turistická postava!
     

     

Typický turista předválečných Jizerských hor. Elegantně oděn v kůži, bílých podkolenkách a s jelenem na příčce šráků. Jistě je to junger wanderer z Reichenbergu.

     

     

Lázeňští turisté - elegantní dvojice, svižný oděv na promenádu, špacírštok a lázeňský pohárek. Už chybí jen lázeňské oplatky...

     
     

70. léta minulého století. Vyvinutá turistka nějaké TJ Slovan Liberec či co. Oděv převážně z umělých hmot vyvinutost přirozená, typický produkt socialistické společnosti.

     
     
Současný tramp. Oděv kombinovaný z prodejen Second hand, Army shop a Vietnam plac. Vyskytuje se hlavně v restauracích kolem turistických lokalit, nikoliv na horách pro jejich náročnost.
     
     
Tatranský nosič, zabloudivší na Ještědský hřebet - vzdálenost jistě děsivá. Maxikrosna schopna nést nadměrné náklady a oděv tatranského stylu.
     
     
Díky kolegům (DžaPa+Berrz) se zdařilo zdokumentovat současnou módní turisticko sběratelskou vlnu, jejímž typickým představitelem je Pepa E. Je zcela vybaven nejmodernější technikou a pomůckami pro lov turistických suvenýrů. Ovšem nejdůležitější sběratelskou proprietou stále zůstává naditá prkenice!
     
     
Ačkoliv Hroch nebyl součástí plánované přehlídky, zcela jistě by do ní zapadl jako středověký poutník. On tak chodí a prodává knihy a byl i na Ještědu, vybaven přívěsným vozíkem. Komu to připadá divné, tak ať se nediví, v KSTS jsme na hlavu skoro všichni!