Špičák, Bramberk, Hotel Krásný, Jablonec n. N.

 

Od  7.8. do 21.8. jsem trávil pracovně- výletovo-houbařskou dovolenou na chatě v Českém Ráji.  A přátelé – houbaři, byly to žně, houby byly na kosu a nůši, nestačili jsme sušit.

 

 

Ve čtvrtek 11.8. jsme zajeli do Tanvaldu, odkud jsme se vypravili na Špičák. Po modré kolem motokrosové trati a dále krásného autokempu. Nahoře vrcholovka, pivínko v chatě, štítky neměli a cesta zpět po zelené torzem bývalé bobové dráhy, kde se ještě tak před dvaceti lety jezdilo. Příjemná cesta lesem, celkově tak asi 8 km.

 

 

V neděli 14.8. jsme společně s kamarádem Jirkou a jeho manželkou Lenkou, kteří za námi přijeli na víkend vyrazili na rozhlednu Bramberk. Zajeli jsme do Lučan n. Nis. A odtud po červené kus vesnicí, kus po louce a dále lesem nahoru. Nahoře pivínko, na zahrádce restaurace Bramberk, vrcholovka, štítky zde nemají, ale jak Bramberk tak Hotel Krásný mají asi o 200 m dále právě v Hotelu Krásný. Cesta zpět dolů po zelené, u křížku sv. Františka pokračování po silnici zpět k autu a stavili jsme se na pozdní oběd na chatě Na Kopanině, kde dobře vaří. Celkem tak 5-6 km pěškobusem, na chatě kávička, přátelé jeli směr Praha a my máme před sebou ještě týden.

 

   

 

No a ve středu 17.8. jsme zajeli do Jablonce n. Nisou, kde jsem koupil pěkné štítky v TIC a navštívili jsme věž Nové radnice. Do 4 p. jede výtah, tzv. páternoster, dále pěšky 115 schodů, možno celé pěšky-250 schodů. Krásný výhled na město, všechny kostely, na jižním horizontu i rest.s rozhlednou Petřín. Cestou zpět jsem ještě zajel na třetí pokus na Černou Studnici pro štítek, měli sice jiný, než jsem očekával, ale taky dobrý. Přikládám pár fotek…

 

 

Olda