VELIKONOCE  V MORAVSKÉM  KRASU

 

 

Letošní Velikonoce jsme se rozhodli strávit v Moravském krasu. Jednak jsme chtěli prověřit místo našeho podzimního klubového srazu, jednak jsme si naplánovali setkání s ostatními členy klubu, neboť mnozí dostali podobný nápad jako my a jeli trávit tento víkend právě sem.

 

Vyrazili jsme již v pátek, cestou jsme mj. navštívili větrný mlýn v Ruprechtově (obr. 1), Senetářov (obr. 2) a větrný mlýn v Rudicích (obr. 3), kde nás zarmoutilo, že v něm momentálně probíhá rekonstrukce a bude znovu otevřen až od května.

     

Líbila se nám i Františčina huť u Adamova (obr. 4), hlavním sobotním dopoledním cílem ale byla vycházka na Nový hrad. Šli jsme okolo Máchova památníku (obr. 5), a protože byl krásný slunný den, naplno jsme si mohli vychutnat po zimě se pomalu probouzející přírodu. Na Novém hradě byl právě velikonoční jarmark (obr. 6 a 7), ale protože se organizátoři zrovna moc nepředvedli,  vylezli jsme raději na hradní věž a poté si prohlédli i mučírnu.

 

        

 

Z Nového hradu jsme se pak rychle přemístili do Blanska, kde už na nás čekal klubový kamarád Mountainer, který sem dorazil autobusem. Společně jsme vyrazili na zámek, kde jsme se na nádvoří vyfotili (obr. 8). Pár hodin jsme ještě móňali v okolí, ale s blížícím se soumrakem jsme spěchali na základnu v kempu Olšovec (Jedovnice), kam postupně přijížděli i další přátelé z KSTS.

 

 

Místem večerního setkání byla hospoda U šedého vlka přímo v kempu Olšovec. Nejvíce nám bylo líto chudinky Žirafky, kterou bolely zoubky (resp. to, co po dvou z nich zbylo) a měla tak jisté problémy s provozováním žrací turistiky (obr. 9). Ostatní se museli, byť neradi, činit i za ni, ovšem hlavně většina dbala na správné dodržování pitného režimu (obr. 10), dobrou náladu dokreslují i společné fotografie (obr. 11 a 12). Zejména Jara strašně machroval a rozhodl se, že bude ostatní školit v tanci, moc mu to tedy nešlo, ale nakonec se alespoň  u mládeže setkal s dílčím úspěchem (obr. 13).

 

             

 

V neděli ráno jsme se pak svižně přesunuli na rozhlednu Veselici. Tedy hlavně Ti, kteří jeli v autech a šli proto brzy večer spát, hůře na tom byli Ti, kteří jeli na kolech, těm se po bouřlivé noci příliš odjet nechtělo. U rozhledny nás přivítala nejmladší členka klubu Pánvička (obr. 14), zdá se, že již velice brzy bude umět machrovat lépe než dedý. Alpenstock si se stánkem nějak nevěděl rady, proto ho nahradil Mountainer a vedl si víc než výtečně (obr. 15). Po nějaké době dorazil konečně i cykloturistický peloton KSTS (obr. 16 a 17), snad se i z jejich putování dočkáme nějaké reportáže.

 

        

 

No a pak už se všichni začali pomalu loučit a pozvolna se vydávat ke svým domovům.

 

 

 

(text i foto DžaPa)