Žirafí Silvestr u PaVeAnTo 

S klubovými přáteli Žirafkou a Standou jsme si domluvili společnou oslavu konce roku. Žirafka Petra nezklamala, když s sebou přivezla i plyšovou kamarádku Toničku.

 

 

Plyšových žirafek se u nás nakonec sešlo více, takže vznikl problém, kde budou spát. Holky to ale nakonec vyřešily ke spokojenosti všech.

 

 

V sobotu jsme původně měli v plánu absolvovat silvestrovský výstup na nejvyšší vrchol Píseckých hor – Velký Mehelník (633 m n. m.), Žirafka však měla jakýsi problém se zadními běhy a tato varianta tudíž byla zavržena. V případě další podobné akce jsme rozhodnuti přizvat i Starého Pimpu, neboť tolik žirafek najednou v jednom domě je bez odborné veterinární pomoci velice riskantní počin. Jako náhradní varianta zvítězila návštěva Prácheňského muzea v Písku.

 

 

Pravé zimní počasí přímo vybízelo k pokusům o umělecké fotografie, jak se nám to dařilo posuďte sami.

 

  

 

Návštěvu zaujaly staré reklamy odkryté před lety při bouračce jednoho domu.

 

 

Odpoledne jsme si udělali výlet do Píseckých hor.

 

 

 

I zde nám příroda nabízela svá kouzla. Přes většinou zamračené počasí vytvářel místy úzký pruh slunečních paprsků nádherné obrazy.

 

 

K rozhledně jsme došli akorát včas, abychom si užili pěkný výhled na zasněženou krajinu, pozvolna se totiž začalo stmívat.

 

 

Nezapomněli jsme ani napodobit několik turistických kreací velkého učitele v tomto oboru, našeho božského Alpenstocka.

 

 

No a potom už jsme jenom jedli, pili a hodovali a kdybychom zítra nemuseli do práce, tak to tak děláme doposud.

 

 

Text i foto DžaPa.