ON-LINE REPORTÁŽ Z VESELICE

Nakonec závěrečná fotka členů klubu bez dalšího komentáře.

Sobota 15:20 - Rozdělování diplomů znamená, že se setkání chýlí ke konci. Bylo jich mnoho a přesný seznam určitě najdete v reportážním článku. Potom už jenom dražba pohlednic a suvenýrů a opravdu, ale opravdu budeme končit.

Sobota 15:00 - Pasování nových členů patří ke koloritu setkání každý rok a letos jsme výjimku neudělali. K tomu není co dodat.

Sobota 14:30 - Krasové bórák byla letošní tematická soutěž. Byla dokonce mezinárodní - zúčastnili se jí Martin Klimánek, p. Toman ml., Alex, Kuba Jaroš a Standa. Starosta Veselice vypustil z rozhledny netopýry (shodil z ní víčka od PET lahví) a naši bóráci měli minutu na to, sebrat jich co nejvíce. Po složitém sčítání a násobení bodových hodnot jednotlivých víček se zjistilo, že nejvýkonnějsím hamounem se stal Standa :-) Druhé místo uchvátil Kuba Jaroš a třetí byl p. Toman. Vítězi kromě hodnotných cen zbylo na památku také totálně zašpiněné oblečení :-D. Gratulujeme...

Sobota 14:10 - Přehlídka holí je pravidelnou součástí setkání KSTS. V letošním roce se přihlásili účastníci s úchvatnými holemi. Jejich jména redakce nezná, ale jejich miláčky se můžete pokochat v naší galerii (první, druhé a třetí místo).

Sobota 13:40 - Lov mincí postoupil do finále. Z kvalifikace postoupilo 6 borců - Aneta, Litl, Matěj, Jara, Lucka a Pimpa. První dva postoupili přímo do semifinále, další čtyři do čtvrtfinále. V prvním kole postoupil Matěj přes Pimpu těsným poměrem 194:193 a Lucka přes Jaru poměrem 139:133. Zbyli 4 borci. V semifinále porazil Matěj Litla poměrem 187:136 a Aneta Lucku poměrem 210:131. Aneta tím vytvořila rekord dne, který byl ovšem ve finále překonán Matějem, který Anetu porazil 249:209.

Sobota 12:20 - Žrací turistika měla svou soutěž těsně po poledni. Soutěž měla dvě věkové kategorie. V kategorici dětí, pojídající sušenky, porazil Litl těsně Anetu, třetí místo uhájil Jara. V kategorii dospělých, pojídajících křupky, zvítězil a minulé vítězství obhájil Kuba Jaroš, na druhém místě škončil Jirka Fabiánek, na třetím se udržel Standa. V zákulisí se vypráví o jistých zdravotních problémech jednoho se soutěžících, které vyřešila až návštěva WC.

Sobota 11:40 - Jako v minulých letech, i letos proběhla módní přehlídka. Předsedovic rodina vyslala svoje nejmladší členy do jámy lvové veselického mola. Byly předvedeny celkem 4 komplety, dva zimní a dva letní. Našim modelům Anetě i Tomovi alias Litlovi patří naše velké díky.

Sobota 11:00 - členové KSTS předvedli hostům, v čem spočívá kouzlo lovu mincí. Základním úkolem soutěžícího je vlastní obohacení v podobě ulovení co nejvíce mincí turistickou holí v daném časovém limitu, zde 1 minuta. Naši borci jsou favority soutěže, ale už teď se objevili zdatní konkurenti.

Sobota 10:05 - Předseda pronesl uvítací projev a setkání tím bylo oficiálně zahájeno. Oficiality máme za sebou a teď hurá do víru zábav, soutěží, pojídání, popíjení a hlavně přátelských rozhovorů.

Sobota 10:00 - Setkání ZAČALO! Alpenstock uvítal přítomné hosty i návštěvníky a pověřil vlajkonoše KSTS Martina Klimánka pozdvižením vlajky vzhůru na rozhlednu. Běh byl vysilující, pro vlajkonoše i samotnou vlajku náročný (chtěla ulétnout). Vlajka KSTS zavlála nad Moravským krasem! Celá oblast mezi Brnem a Prostějovem je NAŠE.

Sobota 9:59 - Chystá se start programu. Vše je připraveno, vše máme, nic nám nechybí.

Sobota 9:40 - Tombola? Bude nebo nebude? Samozřejmě je vše připraveno, jak má být.

Sobota 9:07 - Každou hodinu vás budeme informovat o novinkách ze setkání. Pro ty, co se nachází blízko, máme dvě motivační fotečky. Přijeďte, je tu krásně, máme TZ Veselice, VTZ KSTS 4. setkání, cesty ke hvězdám a spoustu suvenýrů na výměnu. Občerstvení zajištěno, udírna roztopena, sud naražen. Můžete někde dostat víc?

Sobota 8:45 - Příprava stánků a programu srazu KSTS vrcholí. Stánky jsou téměř hotové a za plného nasazení všech pomalu očekáváme první hosty a návštěvníky. Redakce online reportáže je v plném složení a připravena informovat vás o všech aktualitách.

Sobota 7:00 - Odjezd. Co dodat. Vládní KSTS kolona odjíždí k rozhledně. Cestou jsme vyrabovali potraviny ve Sloupu :-).

Sobota 6:00 - Většina členů KSTS má budíček. Někteří sice dospávají, ale před sedmou je celá squadra v plné pohotovosti k odjezdu na Veselici.


Pátek 22:00 - V restauraci AC Baldovec proběhla výrazně neformální debata nad budoucností klubu, průběhem zítřejší akce a dalších důležitých otázek. Šerif Jareček a jeho zástupcem To Litl převedli pár ukázkových zatčení a odvádění v poutech. Bohužel při tom ztratili klíče od pout i zabavený majetek. Klub získal nové zkušenosti při vyprošťování z pout.

Pátek 21:30 - Začaly první problémy. Prvnímu autu došel benzín při spanilé jízdě kolony KSTS do hospody v autokempu v Baldovci. Děkujeme záchrannému týmu ve složení Pa Ve An To, Mountainer, Lu+Le a miláčkovi Amině s kanystrem benzínu.

Pátek 20:00 - Začala výroční členská schůze. Předseda pronesl dlóóhý projev, který nás všechny namotivoval hledat světlé zítřky klubu. Do pěti let se stane KSTS největší turistickou organizací široko daleko. Protentokrát jsme se obešli bez kulturní vložky.

Pátek 11:27 - Je pátek před polednem a všichni balíme. Za několik minut startujeme směrem na Veselici.