reklama

TOPlist

 

KRKONOŠSKÉ BÓRÁK MAGISTREM

Místo: Brno, úterý 27.7.2010, aula Právnické fakulty Masarykovy university

14:00
Davy slavnostně oděných rodinných příslušníků a přátel promovaných osob proniká skupinka členů KSTS v klubovém oblečení do budovy fakulty. Sledováni obdivnými pohledy zejména zástupců vedení vysoké školy v čele s paní prorektorkou usedají plni očekávání věcí příštích zástupci klubu do křesel auly a rozvíjejí velkou klubovou zástavu.

14:30
Promované osoby nastupují na pódium, zástupci KSTS jsou nadšeni, někteří přes zákaz tleskají. Věc má jen drobnou chybičku – mezi nastoupivšími studenty chybí Mountainer. Tato skutečnost nutí po odeznění státní hymny DžaPu se Standou jít prověřit několik detailů, např. zda se nachází ve správné budově, zda v budově není více aul či dokonce více promocí. Zklamání z toho, že byl na Mountainerově promoci bez Mountainera komentuje PJ rádoby vtipnou glosou: „To je, jako když si manželka rozbalí pod stromečkem vrtačku!“.

14:40
Znechucený PJ nutí předsedu jít si ven zakouřit. Předseda, aby zabránil nadměrnému hluku v aule, jej s nelibostí následuje. Chmury obou rozežene až náhodné setkání s Mountainerem před budovou fakulty. Z rozhovoru s hlavním aktérem odpoledne vyplývá, že promoce se koná až v 15:30!

15:00
Davy slavnostně oděných rodinných příslušníků a přátel promovaných osob proniká skupinka členů KSTS v klubovém oblečení do budovy fakulty. Sledováni pohledy plnými údivu zejména zástupců vedení vysoké školy v čele s paní prorektorkou usedají plni očekávání věcí příštích zástupci klubu do křesel auly a rozvíjejí velkou klubovou zástavu.

15:30
Ta správná promoce konečně začíná. Celý sál obdivně pozoruje členy KSTS, kteří jako jediní v aule detailně znají skladbu celého slavnostního aktu a přesně v pravé okamžiky vstávají a znovu usedají. Jara ve snaze pomoci ostatním začíná vstávat s jistým předstihem a přebírá řízení sálu. Rodiče a příbuzní promovaných osob zapomínají fotografovat své potomky a fotí si Jaru.

15:40
První zlatý hřeb odpoledne - cenu děkana Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity pro rok 2010 získává Mountainer! Pro vysvětlení – toto ocenění získává každý rok jen jeden student z cca 27 000 potencionálních kandidátů! Všichni členové KSTS přes zákaz tleskají. MOUNTAINER JE PROSTĚ BÓÓÓRÁÁÁK!

15:45
Nechutný pyl z řezaných květů dámy sedící za DžaAn vyvolává u DžaAn alergickou reakci. Vyvstává otázka, čím zapije Zyrtec – návrh zapůjčit si sklenici s vodou stojící před paní prorektorkou se nesetkává s porozuměním ostatních.

15:55
Část výpravy hodnotí slavnostní šaty jedné z budoucích paní učitelek velmi emotivně, od záměru vyjmout z batohu DžaPův dalekohled však je nakonec upuštěno.

16:05
Druhý zlatý hřeb odpoledne – Mountainerovi je slavnostně předán diplom a oficiálně získává vysokoškolský titul Magistr. Standa rozvinuje klubovou zástavu v uličce. Ať žije Mountainer, bórák z KSTS!

16:20
Před budovou fakulty vyvolává skupinka členů KSTS s rozvinutou klubovou zástavou Mountainerovo jméno. Po focení se spolužáky přichází i sám Mgr. Krkonošké bórák. Poloha slunce vyžaduje fotografování před pozadím sochy Dr. E. Beneše, někteří kluboví členové v tom hledají jakousi symboliku.

16:21
Mountainer soší Dr. E. Beneše.

16:22
Mountainer zahalen klubovou zástavou soší Dr. E. Beneše.

16:23
Mountainer se fotí s rodiči.

16:24
Mountainer se fotí s klubovou zástavou společně s ostatními členy klubu.

16:30
Skupinka se na pozvání Mountainera a jeho rodičů odebírá do nedalekého zařízení restauračního typu, kde se plně oddává plnění picí a žrací turistiky. Nutno říci, že Mountainerův výběr provozovny byl velmi zdařilý, vše velmi chutné, obsluha svižná.

MOUNTAINERE, JEŠTĚ JEDNOU TI GRATULUJEME K ÚSPĚŠNÉMU ZAVRŠENÍ STUDIA A VŠICHNI DĚKUJEME ZA PŘÍJEMNĚ STRÁVENÉ ODPOLEDNE S TEBOU I S TVÝMI MILÝMI RODIČI! JSME NA TEBE PYŠNÍ!

   

Text: DžaPa, Foto: DžaPa, Mountainer

Miloš Čeřovský  KSTS ©2007