reklama

TOPlist

 

KDE DOMOV TVŮJ? - Reportáže z cest - DžaVe, DžaAn a Litl

Trasa č.1

     TRASA PÍSEK - ČÍČENICE (25 km)

    Je pátek 20.3. chvilka po poledni a v kalendáři se praví, že právě začíná jaro. Při pohledu z okna to tak vůbec nevypadá. Sněží a mrzne. Paní zima nám dává najevo, že se své vlády ještě jen tak nevzdá. Pro mne už by mohla zima skončit, už jí mám dost. Těším se na první teplé sluneční paprsky, které mne budou ráno vytahovat z postele. Těším se na racky, kteří nám krouží nad domem. Těším se na svěží zeleň a první jarní kvítí.

    Jak si tak sním o svém nejoblíbenějším ročním období, zvoní telefon. Volá DžaAn z Velenic: ,,Mami, za chvíli jedu domů, připrav věci, zítra razíme na trek.“ Nejprve hluboce polknu a pak se ptám: ,, To myslíš vážně ?“ ,, Jo, jo, už se nemůžu dočkat.“ Moc to zatím neřeším, zřejmě se těší domů a mluví z cesty. Jen co dorazí domů, seznamuje se svými plány Litla. Nemůžu uvěřit svým očím. Po celém pokoji mají rozložené mapy, internet běží na plné obrátky. Tom stahuje jakýsi program “Turistické trasy“. Najednou si náramně rozumějí a jindy nepublikovatelný slovník je náhle pryč.

    Ano, Jaro, měl jsi pravdu. Solitérův bacil se opravdu šíří rychlostí větší než jsme čekali. Vzhledem k nevlídnému počasí moc velkou radost z té výpravy nemám, ale co by máma pro své děti neudělala.: -)).

    Sobota 21.3.2009.

    Úderem osmé hodiny ranní nazouváme turistické boty, jo jsou to ony, o kterých DžaPa tak rozsáhle vyprávěl ve své úvodní reportáži. Hned vyrážíme dle plánu na trasu.

Legenda k fotkám:
 Obr.1 : Dle podmínek KDT? startujeme u nádraží ČD.
 Obr.2, 3 : Po červené turistické značce jdeme podél rybníků Malý a Velký Hánovec.
 Obr.4 : Hned po 2 km přicházíme do vísky Smrkovice.
 Obr.5-9 : Pak nás čeká krásná procházka polesím zvané Hůrky, předpověď zimního počasí se nenaplňuje a my si cestu řádně užíváme.
 Obr.10 : I takto může vypadat turistická cesta, která nás dovedla do další obce.
 Obr.11 : Zde se mi vybavila známá jihočeská píseň ,,Na břehu Blanice stojí Maletice…“. Děcka nedala jinak, musela jsem jim ji celou přezpívat. Ještě štěstí, že v obci nikdo nebyl, stačilo, že jsem probudila ze zimního spánku místní zvěř.
 Obr.12-13 : Tvrz Klokočín byla naší první zastávkou a časem na svačinu.
 Obr.14-15 : Proti proudu řeky Blanice dorazíme do poloviny naší dnešní trasy na nádraží Protivín.
 Obr.16 : Nyní se přesunujeme vlakem do obce Číčenice, a to do nejvzdálenějšího bodu dnešní etapy. Odtud se vydáme zpět na Protivín. Tento opačný směr jsme zvolili nejen pro zpestření trasy, ale hlavně z nádraží v Protivíně se pak dostaneme snadněji domů.
 Obr.17 : Podél Radomilického potoka dojdeme do malé vesničky Čavyně.
 Obr.18-20 : Odtud máme jen malý kousek k Louckému mlýnu.
 Obr.21 : Nezapomínáme ani na společné foto z ruky, dobře to Alp DžaAn naučil!
 Obr.22 : A pak po žluté turistické značce až do Milenovic.
 Obr.23 : Zde vyměníme žluté značení za zelené a vydáváme se na posledních 5 km dnešního výletu.
 Obr.24-27 : Cestou ještě zaznamenáme zámecký park a pivovar Platan.

    Závěrem musím říci, že se první jarní výlet krásně vydařil. Náramně jsme si užili i prvního sluníčka, které nás celý den provázelo. Dobře se mi šlapalo i díky turistickým holím, to asi proto, že mi je vybral vloni v Tatrách Alpenstock. Příště už s důvěrou s DžaAn a s Litlem vyrazím na jimi naplánovaný výlet.

    Všechny Sobem* nakažené pochodníky zdraví DžaVe.

    * Sob = Solitérův bacil

   
   
   
   
   
   
Miloš Čeřovský  KSTS ©2007