reklama

TOPlist

 

Fotografové v akci aneb "Fotoúchylové KSTS"

   S rozmachem digitální fotografie se snaží i členové KSTS snadno a rychle prezentovat své výpravy za suvenýry. Jenže ne každý má na to talent. Obrázky typu rozhledna a já, nebo já na zámku někde, už rozhodně netáhnou. Protože i my jsme tam většinou byli, taky jsme se tak fotili, tedy žádné novum. A to není řeč ani o kompozici fotek a nějakém umění. Každý to fotí na automat, takže ve fotkách není kus "já" fotografa.

   O to zajímavější jsou snímky těch fotografujících. To je pastva pro oči! To se fotograf všelijak exhibuje, aby si ho okolí všimlo, pořád něco na foťáku šteluje, vykřikuje cosi o kompozici atd. Někdy je schopen se plazit po zemi, či lézt po stromě. V turistických lokalitách fotí i tam kde nemá, neplatí poplatek za foto a navíc si myslí, jak jeho snímky nejen někoho osloví, ale dokonce si je jist, že s nimi dobude svět. Ale nedobude…

   Takže jako nejvhodnější objekt k zachycení pro veřejnost je jeho vlastní osoba. A to nejlépe v okamžiku, kdy o tom neví. To pak mají kolegové a přátelé radost z povedeného snímku. Fotograf bývá většinou zachycen v nějakém podivném postoji, snaží se být nenápadný, nebo je naopak vlezný, ba až úchylný. Pak se nestačí divit jak vypadá on sám na obrázku. To se pak snaží nepříliš vtipně omlouvat svůj fotopostoj. Přesvědčuje přátele, že to vše dělá jen a jen v zájmu božského záběru. Samozřejmě, že je nepřesvědčí, dokonce je jim k smíchu.

   A už jsme u toho – posílejte fotky svých klubových kolegů, ať se jim taky můžeme zasmát! No a pro fotografy jedna dobrá rada zadarmo – nenechte se přichytit při focení. Nebudete pak figurovat v rubrice FOTOÚCHYLOVÉ KSTS.

FOTOGALERIE FOTOÚCHYLŮ KSTS ZDE!

Miloš Čeřovský  KSTS ©2007