reklama

TOPlist

 

Mobilmánie KSTS

   Průlom v komunikačních technologiích znamenal i průlom v myšlení lidstva. Mobilním telefonem je dnes opatřen téměř každý, tedy i členové KSTS. A někteří jich mají i více. Používají je nejen k nutným hovorům, ale převážně i k těm nenutným. Bohužel… Kde jsou ty doby, kdy se muselo dojít někam k telefonu, vložit nemalý obolus a hledat telefonní číslo. Rozhovor pak byl jen ten nejnutnější, neboť byl za hotové peníze. Dnes je to jinak. Platíme jednou za měsíc, takže to tak nebolí, když meleme blbosti. Například se z nějaké lokality ihned chlubíme přátelům, že máme nový suvenýr, dříve bychom se museli dostat k nějakému tomu telefonu, abychom sdělili totéž. Nyní je všechno jinak. Sběratel turistických suvenýrů bez svého mobilu nevyrazí na lov ani za nic. Vždyť jak by se mohl hned pochlubit, kdyby byl bez něj. Je pravdou, že občas díky mobilu získá cenné informace o lokalitách, či suvenýrech, jichž je velmi žádostiv. Takže dnes mobil patří do povinné výbavy sběratele.

   Jinou věcí je používání této technologie. Dochází až k humorným scénkám při telefonování. Jeden postoj se dokonce dostal pod číslem 6 až do turistických postojů. A je velmi ceněn, leč napodobit jeho vynálezce není snadné. Další, až pitoreskní, stránkou jsou situace odkud a komu voláme. Takový služební rozhovor na skalním výstupku vyžaduje dostatek ekvilibristiky telefonisty a jak má ještě u toho „házet šestku“?

   Ještě humornější situace navozuje zasílání SMS. Zralejší členové KSTS používají kromě mobilu i optické pomůcky, nebo se snaží natáhnout si ruce do délky paží King Konga. Mladí členové si pak vyklubují palce při mačkání tlačítek mobilu, chlubí se svojí rychlostí při psaní, jenže dokud to platí rodiče, tak je to sranda. Až budou dospělí a budou si vše platit za své, zjistí, že je lépe utrácet za turisticky vhodné nápoje, než za mobilování.

   Pokuste se foťákem zachytit své kolegy a přátele v nečekaných situacích při telefonování (nejlépe bez jejich vědomí) a zašlete je do rubriky „Mobilmánie KSTS“. Jistě se všichni rádi pobaví na cizí účet, a to tak, že velmi!

FOTOGALERIE MOBILMÁNIE KSTS ZDE!

Miloš Čeřovský  KSTS ©2007