reklama

TOPlist

 

Picí turistika

Vážení turističtí kolegové!

   Jistě jste si mnozí povšimli, že sbírání turistických suvenýrů je velmi náročná činnost, která nám nejen devastuje peněženky, ale i naše skvělé tělesné schránky. A ty je potřeba uchránit před poškozením, neboť jiné už neseženeme! Jedním z nejdůležitějších faktorů móňání je dodržovaní pitného režimu. Někteří z nás jdou v tomto směru příkladem a doplňují tekutiny tím nejlepším způsobem, který doporučují všichni dietologové a hlavně vedení KSTS, tj. pitím piva. Pivo obsahuje jen ty nejskvělejší ingredience, které lidstvo dokázalo od úsvitu dějin připravit. A tyto ingredience ve správném poměru smísené s vodou jako základním lidským stavebním kamenem, skvěle slouží k vyrovnávání tekutinové bilance v naších organismech. Je ale naprosto důležité pivo umět pít. To znamená neucucávat jej jako nějaká chovanka klášterní školy, nebo se dokonce ušklibovat nad jeho chutí! Pivo se pije důstojně, první na jeden zátah, ostatní již můžeme vychutnávat a odhalovat jeho taje. V našem klubu jsou i takový fajnšmekři, že na setkáních KSTS vychutnávají tento nápoj i dvacetkrát za večer. Budiž jim za to čest a chvála! Jistě se mnou budete všichni souhlasit, že pivo se dá směle vyhlásit "Nejvhodnějším turistickým nápojem KSTS". A kdo nesouhlasí, nebo dokonce pije nějaké obarvené vody, je nejen ignorant pitného režimu, ale i zvrhlík piva se štítící.

   Tak jako se ujala Žrací turistika, tak doufám, že se ujme i Picí turistika. S předsedou jsme usoudili, že by nebylo špatné utvořit i Záznamník picí turistiky. Proto vás společně žádáme o vaše návrhy a připomínky, jak by měl záznamník vypadat. Prozatím zkuste do této rubriky posílat fotky, na kterých budete vy, pivo a případně v pozadí nějaká turistická lokalita, nebo foto z vyhlášené turistické restaurace. Nezapomeňte, aby na fotce byla vidět značka piva a označte i místo, kde se nacházíte. To abychom si při výletech mohli dávat tipy, kde čepují případný skvělý mok a nejeli zbytečně tam, kde čepují jen patoky a splašky. A určitě přidejte klasifikaci kvality.

Na skvělé fotografie se těší Alpenstock a DžaPa

Alpenstock zde pro vás připravil miniinstruktáž:

   Ve vybrané turistické lokalitě vstoupíme do osvěžovny, zvučně pozdravíme personál (to aby si všiml, že jsme vstoupili a nezdržoval se nějakými hloupostmi), usedneme ke stolu co nejblíže výčepu, aby se přísun piva nezdržoval zbytečným chozením personálu, neb jak je známo pěna rychle padá a co by to bylo za pivo bez čepice. Pokud obsluha vázne, začneme špicí turistické hole vyťukávat do podlahy nějaké africké rytmy. Tyto rytmy můžeme vhodně doplňovat slovy: "Mrsk, mrsk!". To abychom personálu dali jasně najevo, že jsme z KSTS a ne z KČT!!! Pokud se vám rychlost obsluhy nezdá příliš velká, objednejte si těch piv rovnou několik. Houby vědí, jak je náš organismus zdevastován nedostatkem tekutin a mohli bychom zkolabovat už při pouhém spatření pípy. Jakmile je pivo před námi na stole, zhodnotíme opticky množství piva, jeho barvu a bohatost pěny. Pokud je vše v rovnováze, pěvně sklenici uchopíme kteroukoliv rukou. Dlaň a prsty nám zprostředkují tepelné poměry (cvikem lze snadno uhodnout správnou teplotu piva). Poté si připravíme ústa do vhodného tvaru určeného k polykání oné zázračné tekutiny. Přitiskneme sklenici na rty, rázně zakloníme hlavu, aby se hltan srovnal a nevznikaly v něm případné nerovnosti a vzduchové záhyby. A pak již jen pijeme, polykáme a oddáváme se onomu slastnému pocitu napojení organismu. Po dopití rázně odložíme sklenici na stůl (správný restauratér by měl ihned přispěchat s dalším pivem). Nyní si již můžeme i zakouřit, sdělit si s kolegy první dojmy z piva a těšit se na další. Další pivo až piva již pijeme nenuceně, taktéž nenuceně hovoříme s příteli a začínáme probírat zážitky z dnešního lovu suvenýrů. Při větší žízni se pak již debata rozpřádá sama, pivo do nás klouže líp a líp, takže si můžeme výlet zcela pochválit a přitom jsme pro své zdraví udělali víc, než-li návštěvou lékaře.

   "Proto pijme pivo, bude nám líp!"

instruktážní video připravili bří Klimeši

FOTOGALERIE PICÍ TURISTIKYZDE!

Miloš Čeřovský  KSTS ©2007