reklama

TOPlist

 

Záznamník žrací turistiky

Vážení turističtí přátelé!

   Při svých toulkách za krásami naší vlasti jistě i vy často navštěvujete nejen za účelem odpočinku, ale hlavně z důvodu zažehnání hladu a uhašení žízně různé restaurace, jídelny, horské chaty a boudy, vodácké kempy, kiosky apod. Zastávky v rozličných stravovacích zařízeních se v současnosti zkrátka staly běžnou součástí všech odvětví turistiky. Vydáním tohoto záznamníku bychom chtěli přispět k tomu, abyste na cestách nezapomínali na pravidelné oblažování své tělesné schránky různými turistickými nápoji a pochutinami a zároveň jste při tom měli možnost si zasoutěžit a získat speciální odznak.

   Privátní odbor Žrací turistiky, těšící se v poslední době veliké oblibě, si tuto vaši pozornost určitě zaslouží. S heslem našeho kamaráda Alpenstocka "Přežírejme se vždy a všude!" vám přejeme šťastnou cestu a zejména dobrou chuť.

KSTS zde pro vás připravil miniinstruktáž

 " Jak se chovati při plnění Žrací turistiky "

 

     

 

     

 

     

 

     

   Prvním krokem v plnění Záznamníku žrací turistiky je samozřejmě objednávka turisticky vhodného jídla a nápoje. Nedávejme najevo obsluhujícímu personálu jaký máme hlad, aby nás neodbyl nějakou nechutnou slátaninou za ceny příslušející bohatším národům. Co je personálu do toho, že my na to taky máme! Druhým krokem je vizuálně-čichová kontrola turistického pamlsku. Z prvních snímků je patrno, jak instruktor Žrací turistiky třesením rukou nad talířem nahání unikající molekuly pochutiny před svůj zrakově-čichový analyzátor, který vyhodnotí předložený pokrm. Pokud pokrm vyhovuje individuální turistově chuti, přistoupí ke kroku třetímu. Po uchopení příslušné dopravní pomůcky (míněn je přenos pochutiny do úst plniče Záznamníku), je nutno zkoordinovat zrakový vjem s motorikou rukou a vnořit se do laskominky. Pokud jsme si u obsluhujícího personálu ověřili, že cena je opravdu stejná jako na jídelním lístku a nebude již změněna, nabodneme či nabereme první sousto a bleskurychle je vpravíme do hlavového otvoru k tomu určenému, tedy ne do nosu či ucha, ale do úst, odborně zvaných držka. Sousto vpravíme co nejhlouběji, abychom se vyhnuli nechutnému přežvykování (to dělají jen přežvýkavci a chudší turisté kteří na to nemají) a snažíme se co nejrychleji spolknout. Rychlost je důležitá především proto, aby se držka uvolnila pro další pochutiny a nedocházelo k dopravnímu kolapsu tím, že by náhodou ruce byly rychlejší. Pokud nám opravdu chutná, lze celkový dojem umocnit jedním převrácením sousta a při polykání zaklonit hlavu, aby se nám narovnal hltan a nedocházelo k jeho ucpání. Lze také očima naznačit přátelům, že nám opravdu chutná a lze i zapojit zbytek mimických svalů do patřičné grimasy. A tak postupujeme až do úplného vyčerpání laskomin na talíři. Samozřejmě je možné si přiobjednat i stejné či jiné pochoutky, ovšem postupujeme opět od kroku číslo jedna. Po naprostém nasycení požádáme personál o účet, laškovně ho vyzveme k množstevní slevě (vždyť jsme toho hodně sežrali!), necháme si účtenku orazítkovat a máme za sebou zase jeden bod splněný.

Za svoji snahu a neúnavnou propagaci budete odměnění odznakem Žrací turistiky, ale budete i mít kouzelné zážitky z plnění Záznamníku.

 S heslem "Přežírejme se vždy a všude!" vám příjemné plnění Záznamníku přeje

instruktor Žrací turistiky

Alpenstock.

Záznamníky si nyní můžete objednat na shop@ksts.info

FOTOGALERIE ŽRACÍ TURISTIKY ZDE!

Žrací Turistika v Číně (Jara) ZDE!

Miloš Čeřovský  KSTS ©2007