reklama

TOPlist

 

Velikonoční setkání na Kvildě očima L+L

    Kvilda, co je to Kvilda?

    Místo setkání, místo odpočinku, a nejen to, je to nádherní místo v srdci Šumavy. Už od přihlášení jsme se moc těšili a doufali , že nám cestu nepřekazí žádná práce. Povedlo se, a jako bonus jsme dostali nádherné počasí.

    Pramen Vltavy

    Při plnění KDT jsme u slepého ramene Jizery našli v kešce nádherný Geocoin, který od roku 2006 putuje z USA po světě. Řekli jsme si, že je příští stanoviště by mělo být neobyčejné a proto jsme ho vzali na Šumavu, abychom ho uložili do keše u pramene Vltavy, což je místo dostatečně důstojné. V sobotu ráno jsme o svém plánu zpravili KK a on souhlasil, že se pro tento den stane s námi kačerem.

    Vyrazili jsme hned po snídaní od penzionu (obr.1) po modré k prameni Vltavy (obr.2). Karel po cestě fotil co se dalo (obr.3). Cesta ač vedla po sněhu byla příjemná. Po noci byl sníh zmrzlý a stopu upravila rolba (obr.4,5). Měli jsme jen strach aby nás běžkaři nemlátili hůlkami, ale po cestě k prameni nás předjeli jen dva, jinak bylo pusto prázdno.

    Hned jak jsme dorazili k prameni dali jsme se do hledání keše, chvilku to trvalo, ale po malé koupeli jsem byla úspěšná (obr.6). Po pořízení zápisu jsme vložili Geocoin a KK pořídil potřebnou dokumentaci (obr.7). Keš jsme ukryli a mohli jsme se věnovat machrování.

    KK si na oslavu dosažení cíle vzal i svůj oblíbený Gambrinus (obr.8), pak zvěčnil i nás (obr.9). Po cestě zpět (obr.10) se na cestě začalo zalidňovat (obr.11). Ještě že jsme vyrazili hned ráno, alespoň jsme si užili toho nádherného klidu.

   
   

    Jezerní slať

    Po návratu z pramene jsme sedli do auta a pokračovali v lovu keší v okolí. Zastavili jsme u Jezerní slatě (obr.1). Bylo zde ještě dost sněhu a upravená magistrála se hemžila běžkaři (obr.2). Vylezli jsme na rozhlednu odkud je pěkný výhled na slať. (obr.3,4). Budeme se muset vrátit někdy v létě, protože keš byla zamrzlá a určitě bude toto místo ještě přívětivější, než pod sněhovou peřinou.

    Chalupská slať

    Další naší zastávkou byla Chalupská slať, kde jsme splnili úkoly pro odlovení další keše. Auto jsme nechali ve Svinné Ladě, kousek od slatě a infocentra CHKO Šumava, které bylo neplánovaně otevřeno. Před ním stojí krásné sluneční hodiny (obr.2), které vlastně hodinami nejsou. Po hatích jsme se vydali k jezírku (obr.3). Po cestě jsme potkali spoustu žab, které se vyhřívali na jarním slunci (obr.4). Je to moc pěkné místo a za takového počasí obzvlášť (obr.5,6,7)

   

    Šindlov

    Dál nás mapa kačerů zavedla do Šindlova (obr.1), na místo, kde se dalo nádherně odpočívat po odlovení keše. (onr.2,3.4)

    Návrat

    Ještě nám zbývala jedna keš těsně nad Kvildou, tak jsme Karla zatáhli do lesa, od kterého byl krásný výhled na jarní Kvildu (obr.1,2,3)

    Karlovi moc děkujeme na společnost a trpělivost, on je totiž gentleman a celý den říkal, že se mu to s námi líbí, ale kdyby ne, tak by to stejně neřekl.... :-)

Text a foto: L+L

Miloš Čeřovský  KSTS ©2007