reklama

TOPlist

 

Poděkování KSTS: Škola filmových polibků

    Při naší letošní návštěvě Filmového festivalu v Karlových Varech nás zaujala akce naší oblíbené minerálky Korunní a to "Škola filmových polibků". Líbáme se často a rádi, tak proč si to nevyzkoušet před kamerou a fotografy. Pěkný polibek se nám povedl hned napoprvé, tak už jsme dál nic nenacvičovali a spěchali na setkání s Antoniem Banderasem. Byli jsme udiveni při zjištění, že naše foto vybrala porota mezi dvacet nejpovedenějších polibků ze šesti set fotografií. A pak začalo hlasování na internetu. V klidu jsme odjeli na dovolenou, protože nás ani nenapadlo, že bysme mohli zvítězit. Po návratu se dovídáme, že jsme vítězové. To je tedy šok!!!

    Něco málo o nás: Žijeme spolu už dlouhých 26 let. Pro nás jsou tyto roky krátké a těšíme se na dalších 26. Seznámili jsme se v práci a hned první den došlo mezi námi k nepříjemné pracovní hádce. Ale jiskra už přeskočila. Za měsíc jsme spolu začali chodit. Ze začátku jsme bydleli v garsonce a pomalu si začali budovat společnou domácnost. Krátce po svatbě se nám narodil náš syn Jaroslav. Po sametové revoluci jsme spolu začali podnikat a to nám vydrželo do dnešních dnů. Naše manželství netrpí ponorkovou nemocí, i když jsme stále spolu v práci i ve volném čase. Samozřejmě se někdy pohádáme, ale za chvilku začne příjemné usmiřování. Naším životním koníčkem je cestování. O víkendech poznáváme naši krásnou zemi a na delší cesty se vydáváme do světa.

    V pátek 2.10. nastal den D. Ráno jsme autem z Brna odjeli do Prahy. Dálnice D1 byla průjezdná a tak jsme v 11 hodin zasedli v konferenční místnosti firmy Comtech, kde jsme byli pohoštěni bohatým občerstvením. Poté nám byla paní Odráškovou slavnostně předána výhra: Dárkový poukaz na "Hvězdný víkend" v hotelu Štekl - Hluboká nad Vltavou. Došlo také k focení. Následoval krátký rozhovor s novinářkou. Po rozloučení s příjemnými děvčaty jsme už nasedli do auta a odjížděli z Prahy do Jižních Čech.

    První naše zastávka byla v Českých Budějovicích a to v pivovaru Budějovický Budvar. I když většinou pijeme minerálku značky Korunní, tak jsme si nemohli nechat ujít prohlídku pivovaru, kde se vyrábí slavné české pivo. Na prohlídce s výbornou průvodkyní jsme viděli artéské studny, cylindrokónické tanky, varnu, stáčírnu sudů i láhví. V ležáckém sklepě byla ochutnávka tohoto lahodného moku. Na pozdní oběd jsme si zašli do pivnice Budvar. Gulášek i kroužkovaný ležák v orosené sklenici neměly jedinou chybičku. Po obědě nás čekala multimediální expozice "Příběh budějovického piva". Velmi nás zaujal virtuální výlet těžebním výtahem na dno artéské studny. Pobavili jsme se také v 3D kině, kde promítali komedii o americkém soudním procesu, ve kterém se rozhodovalo o původu celosvětové značky Budweiser Budvar.

    V 17 hodin přijíždíme na parkoviště zámeckého hotelu Štekl v Hluboké. Barvité prospekty tohoto hotelu opravdu nelhaly. Už příchod na nádvoří v nás vyvolává příjemný pocit. Jako kdyby se vrátil čas a my se ocitli v pěkné pohádce. Na recepci už na nás čekali. Zámecké chodby vypadaly noblesně a strašidelně. Možná tu o půlnoci potkáme bloudící bílou paní nebo bezhlavého rytíře. Královský pokoj, který jsme měli k dispozici, byl velký, ale útulný. Byl zařízený ve stejném stylu jako pokoje na vedlejším zámku Hluboká. Na stěnách visely obrazy holandských mistrů. Koupelna byla obrovská, k dispozici jsme měli tři umvadla a velkou vanu. Protože se píše rok 2009, tak na pokoji nechyběly ani moderní vymoženosti jako telefon, minibar a satelitní LCD televize. Z oken byla nádherná vyhlídka na město Hluboká nad Vltavou s Munickým rybníkem.V dálce se rýsovaly známé hory Kleť a Boubín. Každý ze 44 pokojů hotelu Štekl je zařízen jinak. Ještě jsme si nestačili vybalit a už na dveře klepal číšník, který manželce předal kytici růží a na stolek nám naservíroval vychlazenou láhev sektu a jahody. Pobyt na hotelu nám pěkně začíná!!! Před večeří jsme si zašli zaplavat do hotelového bazénu. Příjemně nám bylo i ve vířivce, která vířila teplou vodu jen pro nás dva.

    Mezitím se setmělo a zámecký hotel se nádherně nasvítil. Dominantu nádvoří tvořila krasně osvětlená kašna. V zámecké restauraci "Pánů z Růže" na nás už čekali. Byli jsme usazeni ke slavnostně prostřenému stolu. Když jsme se posadili do křesel, číšník zapálil svíci a nechal si odsouhlasit zámecké menu "Love dinner", které pro nás špičkoví kuchaři připravili. Předkrm - zvěřinová terinka, polévka - žampionový krém, hlavní jídlo - vepřová panenka plněná modrým sýrem, smetanové brambory s petrželkou, dezert - banánová roláda. Na pití jsme si objednali láhev vína Rulandské bílé. Romantická večeře se opravdu vydařila. Musíme pochválit profesionalitu kuchařů i čísníků této restaurace. S naplněnými bříšky jsme se vydali na noční procházku kolem osvětleného zámku Hluboká. Měli jsme štěstí, že nám na cestu zámeckým parkem svítil měsíček, který byl v úplňku. Po pěkně stráveném dni jsme se spokojeně přesunuli do naší postýlky na zámku.

    Ráno nám byla naservírovaná bohatá snídaně na pokoj. Po snídani jsem se rozhodl, že si zahraji aspoň na chvíli na zámeckého pána. V hotelovém županu jsem se vyklonil ze zámeckého okna a pokyvoval rukou na turisty, přicházející po cestě k zámku Hluboká. K mému údivu mne uctivě zdravili.

    Dopoledne jsme se vydali autem na krátký výlet do Pořežan. Zde je soukromé muzeum historických vozidel. Muzeum má zajímavé exponáty - nákladní i osobní automobily, kočáry, sáně a zemědělskou techniku. Je zde k vidění i kočár, který hrál ve filmu "Princezna ze mlejna". Nám se nejvíce líbil starý poštovní kočár.

    V poledne jsme byli zpět v hotelu. Po lehkém obědě zapíjeném naší oblíbenou minerálkou Korunní, jsme se vydali do hotelového wellness centra. Zde na nás už byla připravena thajská masérka. Čekala nás první z masáží, hodinu a půl trvající ROYAL THAI massage. Je to tradiční thajská masáž, která se soustředí na ztuhlost svalů, šlach a kloubů. Po bolestivé masáži následuje terapie pomocí horkých bylinných sáčků. Při masáži nám praskaly všechny kosti. Profesionální Thajka byla senzační, měla obrovskou sílu a mezi pár českých slovíček, která znala, patřilo oblíbené "BOLÍ?". Regenerace těla se díky umu masérky opravdu dostavila.

    Po krátkém odpočinku jsme se vydali na prohlídku reprezentačních místností zámku Hluboká a také zámecké kuchyně. V zámeckém parku jsme obdivovali mnoho vzácných dřevin. Nastal čas na delší odpolední procházku po hrázi Munického rybníka k loveckému zámku Ohrada a zpět. Počasí nám přálo a my nachodili šest kilometrů, které si můžeme zapsat do soutěže Klubu sběratelů turistických suvenýru "Soutěž o BÓRÁKA KSTS".

    V podvečer jsme využili možnosti navštívit finskou saunu. Pěkně jsme se vypotili, ale pořád nám to bylo málo, tak jsme si ještě zašli do hotelového fitness. Po náročném cvičení na přístrojích Technogym jsme se na pokoji převlékli a odcházeli do města Hluboká na večeři.

    Další slavnostní večeře, kterou jsme vyhráli v soutěži o filmový polibek se konala v rybí restauraci KA.PR. Usadili nás ke krásně prostřenému stolu. Jako předkrm jsme si dali filátko z uzeného úhoře s křenovou koulí. V rybí restauraci nesměla chybět jemná krémová rybí polévka s kousky opečené žemle a pórkem. Jako hlavní chod jsme si dali steak z tuňáka na grilu s čerstvými bylinkami, zakapnutý chilli olejem a k tomu brambory grilované ve slupce s mořskou solí a přelité omáčkou z nivy. Na závěr jsme ochutnali specialitu podniku - sladké lívanečky se zakysanou smetanou. I výběr vína Ryzlink Rýnský 2007 pozdní sběr se vydařil. Personál restaurace nám připravil opravdový kulinářský zážitek. Spokojeni jsme se vydali noční Hlubokou zpět do našeho zámku.

    V neděli jsme si trošku přispali. Šlechtickou snídani na pokoj jsme si objednali až na devátou hodinu. V deset hodin nás před zámkem čekal kočár tažený koňmi. Kočí nás pohodlně usadil, zabalil do deky a vyjeli jsme na romantickou projížďku kolem městečka Hluboká. Z kočáru jsme si prohlédli okolí Hluboké a také židovský hřbitov a pomník Jana Nepomuckého. Bylo nám líto, když vyjížďka skončila. Vydrželi bychom se vozit celý den.

    Po příjezdu na hotel jsme se naobědvali. Naposledy jsme si zašli do fitka trochu zacvičit a vykoupat se v bazénu s protiproudem. Řádně osvěženi jsme se přivítali s naší thajskou masérkou. Tento den nás čekala hodinu a půl dlouhá ROYAL AROMA massage. Aromatická masáž řádně hýčkala naše těla i mysl. Došlo i na přikládání horkých byliných balíčků na naše unavená těla. Naposledy jsme z úst masérky slyšeli roztomilé "Bolí? Bolí?". Potom už jsme se museli s masérkou rozloučit. Kdyby pracovala v Brně, byli bychom jejími stálými zákazníky. Nastalo balení a odevzdání klíčů na recepci.

    Ze zámeckého hotelu jsme odjížděli v 16 hodin. Cestou domů jsme si ještě udělali zastávku u pomníku Záviše z Falkenštejna, mohutného kostela v Hosíně a ve vesnicích Bavorovice a Opatovice, kde jsme si prohlédli selské baroko. A poté už odjížděli plní dojmů domů. Všechno pěkné jednou končí i náš "Hvězdný víkend na zámku".

    Opravdové díky za tento prodloužený víkend opravdu patří Vám členům Klubu sběratelů turistických suvenýrů !!! A speciálně Alpenstockovi za vytvoření krásného diplomu. Ještě jednou dikec mnohokrát všem !!!

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Text a foto: Jara

Miloš Čeřovský  KSTS ©2007